Wpis z mikrobloga

Mam w #mieszkaniedeweloperskie taki prysznic z deszczownicą.
Nie satysfakcjonuje mnie ciśnienie.
Jakie są szanse że w instalacji pod panelami jest ukryty dławik?
(np. żeby nie zalało brodzika to ograniczający przepływ do iluś litrów)
Czy może nie robi się takich rzeczy i wystarczy że zmienie końcówkę na lepszą?

#remontujzwykopem #lazienka #mieszkanie
villager - Mam w #mieszkaniedeweloperskie taki prysznic z deszczownicą.
Nie satysfakc...

źródło: Darmowa-wysy-ka-Chrome-Soild-mosi-dz-okr-g-y-prysznic-Arm-1-2-po-czenie.jpg_Q90.jpg_

Pobierz
  • 17
  • Odpowiedz
@villager: a jak z kranami i ciśnieniem tam? Może generalnie w budynku kiepskie ciśnienie jest? U mnie na początku po wprowadzeniu było za małe ciśnienie ale mieli tak wszyscy i to poprawiono dla całego budynku.
  • Odpowiedz
@villager: Deszczownica nie ma zazwyczaj dużego ciśnienia.
Ale może szłoby odkręcić wodę przy przyłączu głównym, które na pewno gdzieś masz. Musisz je mieć, żeby w razie awarii, móc zakręcić wodę w całym mieszkaniu.
  • Odpowiedz
  • 1
@thewickerman88: wiesz generalnie ciśnienie jest "poprawne", ale ja mógłbym kończyć swój prysznic dużo szybciej gdyby było lepsze. mieszkam na 14 piętrze, ostatnim. jeżeli już bym miał uderzać do administracji to najlepiej z konkretami, np. zmierzylem ciśnienie X a powinno byc Z
  • Odpowiedz
@villager: jest szansa, ale nie w scianie. Sprawdź model deszczownicą/producenta. W gwincie na samej "słuchawce" powinieneś mieć jakiś dynks który prawdopodobnie obniża przepływ do 7l/min. Ja np u siebie taki specjalnie montowałem, żeby mi poza liniowy nie wypływała woda
  • Odpowiedz
@villager: ja miałem yen sam problem ostatnio, wykop podpowiedział żeby sprawdzić czy nie ma ogranicznika przepływu w słuchawce i był. Musiałem wyrwać jakąś jedna plastikowa część po odkreceniu słuchawki i teraz śmiga. Podobno Większość producentów teraz to ma, u mnie to był zestaw grohe
  • Odpowiedz
@villager: a jaki masz przeplyw wody w tym prysznicu? w sensie producent ile deklaruje? u mnie robilem tez takie cos ze porownywalem w jakim czasie wiadro napełni sie woda tylko z wezykiem i przez sluchawke :P
  • Odpowiedz
@villager: producent tego prysznica, zestawu prysznicowego. Moze domyslnie jest też niewielki przepływ i nic z tym nie zrobisz. Ale raczej nie powinno byc tak ze masz odczucie, że jest za małe ciśnienie wody. Skoro usunałeś te ograniczniki przepływu ze słuchawki to może problem jest gdzieś indziej.
  • Odpowiedz
  • 0
@strikingsurface: mam słuchawke, jest tam lepsze ciśnienie ale to ze wzgledu na duzo mniejszą ilość dziur raczej.

nie znam niestety modeli bo zaden z tych sprzętów nie ma logo a ja tutaj przyszedłem na gotowe.

3. Czy z innych kranów w łazience też cienko leci?
powiedziałbym że leci tyle żeby na max ustawieniu nie zaczęło się odbijać i chlapać po twarzy, więc "poprawnie"
villager - @strikingsurface: mam słuchawke, jest tam lepsze ciśnienie ale to ze wzgle...

źródło: ZESTAW-PRYSZNICOWY-Kolumna-cienka-deszczownica-30-Marka-Inea

Pobierz
  • Odpowiedz
@villager: bateria prysznicowa ma okreslone klasy przeplywu i ona moze byc waskim gardlem. Do napelniania wanny lub do deszczownicy powinna bateria dawac 25-30l/min. W umywalce bateria daje 3-7l/min. Bateria moze dawac inny przeplyw na sluchawke i inny na deszczownice
  • Odpowiedz