Wpis z mikrobloga

Temat studia. Jakie wybrać po technikum? Techbaza mniej lub bardziej znana, bo informatyka w ZSŁ w Krakowie. Czyli #!$%@?, ale da się znaleźć pracę po szkole. Chciałbym raczej informatykę na PW lub UW (jednak inżynier brzmi dla mnie lepiej xd), ew pozostaje jakieś gowno pokroju WAT, PWr i ewentualnie AGH (ale chciałbym się uwolnić z Krakowa). Od kumpla na pw słyszałem żeby się pakować w kierunki po angielsku, bo mniejsze progi. Mogę prosić o jakieś opinie nt kierunku informatyka na Polskich uczelniach? No i jeszcze pytanie jak z zaocznymi, bo na dobrą sprawę aktualnie jak mam czas to już pracuję w IT (lokalny startup) - opłaca się to, nie żałujecie?
#pw #uw #informatyka #programista15k #agh #pjatk #sgh
  • 10
@Szejker-Szejker: w zeszłym roku skończyłem 40 lat. z przerwami na odpoczynek będzie 20 lat w zawodzie. kończyłem uniwerek dziennie. z takimi pytaniami to się trzymaj z dala od wykopu, zaufaj mi. kawałek chleba nie jest łatwy i od studiów, amatorskich projektów i wiedzy do zawodowstwa to jest dłuuuuuuga droga. Żałuję, że nie byłem na polibudzie bo tam się nauczysz czegoś czego inne uczelnie Ci nie dadzą a potem trudno nadrobić. napisz
wojciet - @Szejker-Szejker: w zeszłym roku skończyłem 40 lat. z przerwami na odpoczyn...

źródło: Zrzut ekranu z 2022-12-01 13-18-04

Pobierz
Ja polecam mechatronikę. Kończyłem kilka lat temu na PWr i miło wspominam. Było tego dużo, można co nie co liznąć z różnych dziedzin. Nie jest nudno.
@Szejker-Szejker: Lepiej iść na gówno-uczelnie tylko po papier, który może się kiedyś przydać. Szkoda czasu się starać na dziennych gówno-studiach w Polsce, a na wymienionych uczelniach pewnie byś trochę musiał, a zakończysz z dyplomem tyle samo wartym co ktoś po PWSZ, albo WSB robionych zaocznie, albo podobnym gównie xD
@Nilians: na uw nie patrzyłem, głównie akademie/politechniki. UW wyszło jakoś tak jak pisałem post. Raczej się nastawiam na napisanie maturki pod 100%. wat wziąłem z wykopu szczerze mówiąc, dotychczas chyba mnie mini najbardziej interesowało no i ewentualnie właśnie weiti.
@kobrys13 a co tam jest takiego niezwykłego? kumpel z airu (agh) mi mówił ze elitarny kierunek i ze ludzie nie dają rady, ale w zasadzie nic pozatym
@wojciet No po techbazie raczej
Nie napiszę nic odkrywczego... ale idź najlepiej tam gdzie będziesz robił to co lubisz. Ja poszedłem na mechatronikę i nie żałuję, bo studia nie były nudne i poszerzyły moją wiedzę ogólną... innej i tak nie uświadczysz na uczelni. Będzie dużo wszystkiego i niczego. Jak będziesz chciał rozwijać się na uczelni w DANYM KIERUNKU to zostaje Ci i tak drążenie tematu samodzielnie plus może jakieś konkursy/udział w kołach naukowych, ogólnie pojęty samorozwój.