Wpis z mikrobloga

Mirki, miałem stłuczkę małą. Facetowi ktoś zajechał i ratował się zjeżdżając na mój pas. Lekkie przetarcie i wgniotka 2-3cm. Mam oświadczenie od niego że spowodował kolizję, fotkę jego ubezpieczenia + foty naszych samochodów. Teraz lepiej uderzać do jakiegoś ASO BMW (mam BMW F11) i niech oni się tym zajmują czy uderzać do ubezpieczyciela gościa by sam zaproponował naprawę/kasę? Czy też może iść do jakiegoś biura z ubezpieczeniami/firmy zajmującej się załatwianiem takich spraw, bo jednak w tym siedzą i pewnie chcą wyciągnąć od ubezpieczyciela jak najwięcej co pewnie dla mnie skończy się wizytą w ASO i samochodem zastępczym?

#motoryzacja #samochody #pytanie #pytaniedoeksperta #ubezpieczenia
  • 8
BMW F11


@chomik3: Przy takim aucie rozumiem że chcesz mieć wszystko dobrze zrobione, a nie ewentualnie zrobić po kosztach a resztę sobie zatrzymać jak to przy gruzach więc ja bym walił do ASO.
@lentilek: Zależy ile wylicza się dla takiego auta - bo jak wyliczą 5 czy 10k to prawdę mówiąc wolę przytulić kasę a naprawić dobrze za 1-2k. Ubezpieczalnia pewnie wyjedzie z kwotą 1k, a serwis BMW wyliczy 10k, bo to przecież drogie rzeczy i pewnie trzeba błotnik wymienić pomalować, wszystko obok zacieniować, 5 razy wszystko sprawdzić ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@chomik3: W sumie jeśli uszkodzenie niewielkie, to zrób tylko dobre fotki i możesz działać z ASO. Chyba, że rzeczoznawca z TU odwiedzi cię szybciej to od razu się dowiesz ile proponuje.
@chomik3: Jak ja bym miał droższe auto, to nie chciało by mi się bawić w przepychanki z ubezpieczycielem a oni wątpię żeby dali ci tyle kasy do ręki co dadzą ASO niestety. Jak nie potrzebujesz zastępczego auta, to należy ci się kasa dodatkowa za to że nie brałeś czy jakoś tak, przynajmniej kiedyś tak było. Jak do ASO dajesz to ASO się wszystkim zajmuje a tobie dają na auto zastępcze nowe
@chomik3: ubezpieczycielowi zgłaszasz i wskazujesz serwis, który będzie dokonywał naprawy. Wcześniej się dogadujesz w ASO, podpisujesz im kwity, oni za Ciebie wszystko załatwiają. Niestety nie widzisz z tego ani złotówki, ale masz auto naprawione na oryginalnych częściach i masz auto zastępcze.