Wpis z mikrobloga

Trzeba być durniem żeby dzisiaj nie iść do zawodówki (mówię o większości). Dzisiaj rynek pracy potrzebuje głównie fachowców, robotników, glazurników, elektryków, hydraulików.

Dużo osób postąpiłoby lepiej gdyby przez 3 lata przyłożyłaby się w szkole hydraulicznej niż kończyło liceum i szło na studia, które zawodu nie dają. Można być oczytanym, zdać dobrze maturę, pójść na administrację, ekonomię, prawo, ale dzisiaj dużo osób tak robi przez co jest duża konkurencja. A na hydraulika biorą teraz osoby zielone do przyuczenia.

#pracbaza #praca #studbaza
źródło: zawodówkaa
  • 11
@Glimpse0fTheFuture: z drugiej strony idź do zawodówki i spoufalaj się z patolą xD Ja tam skończyłem liceum i nie skończyłem potem studiów i gdybym miał wybierać jeszcze raz, to na pewno bym nie szedł do technikum albo co gorsze zsz
@Glimpse0fTheFuture iść do zawodówki i pracować fizycznie do 65 roku życia? Nie, dziękuję.

Tak, wiem, można założyć swoją działalność, ale ile osób z zawodówki założy swoją działalność? Moim zdaniem niewiele.

Ja wolałem kształcić się żeby mieć spokojną, lekką pracę.

Oczywiście zawodówka lepsza niż jakieś studia typu zaoczne zarządzanie marketingiem pola namiotowego.
@Glimpse0fTheFuture: mam działalność w branży wykończeniowej, powiem tak zwykły pracownik nie zarobi kokosów, trzeba mieć swoją działalność i swoje roboty, teraz są duże koszty utrzymania, przeważnie jest toksyczna ekipa która dowartościowuje się najsłabszym w ekipie, zimno, eksploatacja ciała, i zarobki 2 razy mniejsze niż na zachodzie, ja młodym to polecałbym emigracje albo it ( ale tym inteligentniejszym ) czemu ja rzuciłem studia inżynierskie ? Znam swoje mocne i słabe strony i