Wpis z mikrobloga

Czy istnieje coś takiego jak... przenośny PC?
Potrzebowałbym czegoś o dobrych zdolnościach obliczeniowych na windowsie (tak to bym brał od razu maca mini), co w razie potrzeby mogę raz na miesiąc przynieść do roboty. Coś co nie miałoby wbudowanej baterii i działałoby na nomalnym PCtowym procku i grafice.
Myślałem o jakimś byczym laptopie gejmingowym, ale stałoby to 24/7 na ładowarce. Plus trochę się cykam throttlingu.
#pc #programowanie #3d #cad
  • 10
@bagi1: Po prostu budujesz normalnego PC tyle, że w mniejszej obudowie. Nie będzie to natomiast rozwiązanie idealne, bo fizyki nie oszukasz, jak coś będzie małe i w miarę lekkie, to chłodzenie nie będzie wybitne.
@sirgorn: @Andr3v: Dzięki! Coś takiego znalazłem i wyglada na ciekawa przyszlosciowa maszynke ( ͡° ͜ʖ ͡°)
https://www.olx.pl/d/oferta/cichy-komputer-zotac-magnus-one-i5-10400-rtx-3060-noctua-CID99-IDTDJyA.html

@ly000: Wrazliwe dane ( ͡° ʖ̯ ͡°). No i w niektorych miejscach maja beznadziejny internet

@Murasame: Na budowaniu PC sie nie znam i nie chce sie znac. Nie potrzebuje zeby szedl non stop na 100%. Po prostu poustawiam punkty w aplikacji. Komputer wszystko
@bagi1:

przyszlosciowa maszynke


i5-10400

Wybierz jedno. To procesor sprzed 3 generacji. W dodatku z początku średniej półki. Nie mówiąc o tym, że tyle ten sprzęt kosztował rok temu, nowy ze sklepu. A i rozbudowa przez niestandardową obudowę, zasilacz i płytę główną będzie praktycznie niemożliwa.
@Andr3v: @Andr3v: No używki na najnowszych podzespołach raczej nie wychwycę. Upgrade (jezeli w ogóle. Przecież laptopy cisną na tych samych podzespolach po 5-10 lat i nikt nie narzeka, ze to „non upgradable”) to chyba nie planuję. Po prostu szukam… jak to powiedzieć.
Jak mam wydać 4k na laptopa z throttlingiem, to bym wziął sff który przez lepsze chłodzenie i nielaptopowe bebechy chodzi 1,5-2x lepiej

W nówkach pewnie trzeba zmieniać chłodzenie,
@bagi1: Mam laptopa od Clevo z prockiem z PC i7-6700k na podstawce i kartą w wersji PC a nie mobilną. Duże to jest, głośne i ciężkie jednak 7 lat temu miało to mega wydajność. Kiedyś tam wymieniłem pastę i kurz usunąłem z throttlingiem nie było większego problemu w grach.
Jak mówisz, że będziesz to raz w miesiącu ruszał to imo nie opłaca się iść w ITX. Płyty ITX są droższe niż normalne, obudowy ITX są droższe niż normalne no i gorsze chłodzenie w takiej obudowie. Co najmniej kilka stówek dopłacisz za sam fakt, że komp będzie mniejszy. Lepiej chyba wziąć jakąś mniejszą obudowę pod mATX, są nawet takie z uchwytem u góry do łatwiejszego przenoszenia. Jak nie potrzebujesz mocnego gpu to