Wpis z mikrobloga

via Wykop
  • 23
@KubaSh: Bawią się w samosądy znęcając się nad nie do końca bystrymi ludźmi. Też namawiając do seksualnego kontaktu z nieletnią demoralizują ludzi którzy nigdy by o tym nie pomyśleli.
  • Odpowiedz
@Aokx: chyba tylko jeden polski kanał (Dama Kier) poruszył właśnie temat tych samosądów i tego, ze Ci oprawcy to osoby skrajnie nieporadne życiowo i widocznie conajmniej lekko upośledzone.
  • Odpowiedz
@Aokx: zastanawia mnie to dlaczego władze na to pozwalają, ubierają się jak jak policja, zgrywają wielkich bohaterów, a tak serio to znęcają się nad upośledzonymi, chorymi ludźmi. tfu
  • Odpowiedz
@n1ksu: ten cyrk trwa około 2 lat. Pozwalają bo ci uposledzeni musieliby mieć świadomość swoich praw, a w rezultacie zrozumieć, że mogą wytoczyć im sprawę z powództwa cywilnego. Ale oni tego nie robią, bo zwyczajnie nie są tego świadomi. @Oli1234 SzopDemaskuje jeszcze poruszył ten temat.
  • Odpowiedz
@Aokx: Słuchaj. Jest to niewielki koszt jaki ponoszą ludzie, którzy gdyby faktycznie mieli zamiary wejść i dokonać podobnego czynu, to mieliby na uwadze, że zawsze jest szansa, że padną ofiarą takiego ECPU. Osobiście uważam, że nie ważne czy ktoś ma 18 lat czy 40, czy jest pełno czy niepełnosprawny, to za wysyłanie siura do osoby, która mówi Ci, że jest nieletnia jest wymagana prewencja i profilaktyka. A wydaje mi się,
  • Odpowiedz
@Aokx: szopdemaskuje nagrał o nich odcinek i wypunktował to co mówią internauci, że łapią jakiś upośledzonych ale jak taki chic zalewa 17latke z bidula to cicho
  • Odpowiedz
@Hussarian: slyszales o tym że w polskim prawie nie ma zdania "cel uświęca środki". Ponadto w dalszym ciągu nie ma prawdziwych statystyk dotyczących ich rzekomej skuteczności. Fanpage nie jest wiarygodnym źródłem. Oraz statystyka samobójstw z ich powodu jest jak najbardziej prawdziwa. Na wykopie pod tagiem #ecpu latają screeny z rozmowy z jednym z ich wabikiem.
  • Odpowiedz
@Mack1987: Całe podmioty tego typu nie są uregulowane prawnie. Tak samo jak straż obywatelska. Jest to inicjatywa ludzi, która w mojej ocenie przynosi więcej dobrego, niż złego, powołana z uwagi na brak całkowitej skuteczności w walce organów ścigania z pedofilią. Jestem pewien, że mi nie grozi złapanie przez ecpu bo nie jestem #!$%@? zbokiem szukającym atrakcji na kamerkach czy czatach a tym bardziej z popędem do osób małoletnich. Z jednej
  • Odpowiedz
@Hussarian: To nie jest kwestia tego czy to się rozumie czy nie. Polska to państwo prawa. W polskim prawie nie ma miejsca na stado agresywnych kiboli którym wydaje się zbawcami dzieci. Porównywanie do straży obywatelskiej jest nie trafione, z powodu tego, że straż obywatelska na swoje funkcjonowanie nie robi sobie zrzutek, bo to inny rodzaj inicjatywy. Ponadto nie można kogoś oskarżyć bez dowodów. Bo te co te dzbany prezentują na
  • Odpowiedz
@Mack1987: Masz rację i w tej kwestii zmieniłeś nieco mój punkt widzenia. Czy coś się w tej kwestii zmieni? Raczej niewiele do momentu, dopóki jedna z osób nie udowodni fałszywego oskarżenia i zniszczenia życia przez taką organizację.
  • Odpowiedz
@Hussarian: Cieszę się, bo każda osoba przekonana o tym, to jeden mniej wspierający szkodliwa ich działalność :) Co do pozwu, to cóż, no my tu nie wiele możemy zrobić. Byłem na policji złożyć zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa. Nie mogli przyjąć, bo nie jestem poszkodowany przez ich działalność. I tu trochę krąg się zamyka.
  • Odpowiedz