Wpis z mikrobloga

@albercik_: olej dobrej jakosci i specyfikacji wymieniany maksymalnie co 15tys km (jak ktos jezdzi badzo sportowo to co 10tys km) lub raz na rok i nic sie nie dzieje - zrobone 100tys km u mnie i mam modul Multiair od nowosci - nadal dziala jak nowy. Problemy sa jak ktos kupuje niedobry olej lub tani lub jezdzi na brudnym/przedluza cykle wymiany oleju. Olej 5W40 musi spelniac 9.55535-S2 ACEA C3 a najlepiej
@albercik_: Mam Giuliettę 170 KM z Multiair i to jak prowadzi się to auto, stosunek spalania do przyspieszenia/prędkości jest po prostu niesamowity, oddaję.

Co do MA przy zakupie ważne jest sprawdzenie regularnosci wymian oleju i tu lepiej nie dawac jakiegos gowna z beczki, sam wlewam penrite enviro+ 5w40, wymiany max to 15k, ja osobiscie zmieniam do 10k + sruba filtru oleju multiair (taka mała śruba wymieniana przy rozrządzie - tutaj mozna
@albercik_: Rzeczy, mniejsze bolączki typowe dla julki, które mogą Ci zaoszczędzić łącznie spore pieniądze i tez jesli by nie działały to mogą irytować. Interwały olejowe - najlepiej żeby byly co 10k, idealnie, max 15. Moduł Blue and Me czy działa - czy łączy bluetooth, czy działa wejście USB, czy po odpaleniu przebieg nie miga, czy działa przycisk Windows i Phone na kierownicy. To są jedne z najczęstszych objawów padniętego modułu multimedialnego