Wpis z mikrobloga

@mirek_wyklety: Fajna sprawa, ze przynajmniej zalaczyli mi angielska wersje. W przeciwnym wypadku translator. Moj norweski jest na poziomie A2/B1 ( ͡º ͜ʖ͡º)
Zszokowany bylem, gdy poszedlem do ichniejszego urzedu podatkowego w celu zalatwienia f-numeru. Trafilem na Panią... Polke. Od roku czasu w koncu porozmawialem w jezyku polskim ( ͡º ͜ʖ͡º)
@Vagabund: Chyba w calej Skandynawii jezyk angielski jest równoważny z ojczystym. A przy okazji, dla mnie osobiście Skandynawowie posługują się najbardziej uniwersalna wersja angielskiego i przy tym najbardziej zrozumiałą. Inna kwestia jest chęć posługiwania się angielskim, w swoim własnym kraju...mogę się mylić ale ponoć Norwedzy maja z tym najwiekszy problem.
@mirek_wyklety: Szczerze to nie zauwazylem. Tzn jasne, wymagaja norweskiego wszedzie, nawet na 10% na magazynie (smiech na sali), ale na ulicy chyba kazdy norweg, niezaleznie od wieku, trzaska wspaniale po angielsku. Nawet ludzie po 80, z ktorymi mialem stycznosc, bardzo zasuszeni wala biegle po eng, az mi szczena opada.
No niestety, nasz system edukacji zawiodl jezeli chodzi o nauke jezykow ( ͡º ͜ʖ͡º)
Pieknego wieczoru
mogę się mylić ale ponoć Norwedzy maja z tym najwiekszy problem.


@mirek_wyklety:

Tzn jasne, wymagaja norweskiego wszedzie, nawet na 10% na magazynie (smiech na sali)


@Vagabund:

Podejrzewam ze nikt Wam z nich tego glosnie nie powie, ale maja serdecznie dosc imigrantow co przyjezdzaja, pracuja, wyjezdzaja i nie wydaja kasy u nich. Tego na codzien nie widac [poza powszechnym nasraniem flagami] ale to kraj nacjonalistyczny i zamkniety w sobie, na pozor
@DryfWiatrowZachodnich: Nie jestem rotacyjny, mam rezydenture tutaj. Zarabiam tutaj i takze tutaj wydaje pieniadze :) Moja kobieta jest norwezka i calkiem mi tutaj dobrze :) Nie interesuje mnie opinia jakiegos norwega, bo tak samo mozemy sobie mowic o Polakach w Polsce, gdzie co n- osoba mowi zle i narzeka na Ukraincow. Pozdrawiam i dobrej nocki!