Wpis z mikrobloga

@Przemegowy: Troche probowalem w bf1 na padzie grac. Najlepsze jest ze wpadasz gdzies walisz serie, prawie nic nie trafiasz. Myslisz ze juz po tobie, a tu sie okazuje ze reszta tez tak średnio trafia. Grając z graczami z myszą i klawiaturą nie trwalo by to wszystko sekundy, a tak to sobie strzelamy xD. Oczywiście wielu trafia dobrze na padzie, ale takie sytuacje jak opisalem sie zdarzają.
jak do cholery gracie w strzelanki na padzie!


@Przemegowy: z wielkim bólem... Mam konsolę od wielu lat, ale nigdy nie nauczyłem się grać w strzelanki, zawsze muszę się kampić i nigdy nie mogę wbić na pełnej w grupkę przeciwników :(
@Przemegowy: Nie ma się co nad tym zastanawiać bo niedługo zobaczysz wszystkie wady konsoli i jedyne do czego będzie służyć to do łapania kurzu, potem stwierdzisz, że sprzedajesz to gówno i wracasz na PC.
@Przemegowy: konsole są stworzone do gier typu action-adventure. Na padzie można w fps co najwyzej casualowo popykać z aim-assist.
Ruszając gałką nigdy nie będzie takiej swobody ruchów jaką oferuje myszka. Jak chcesz się szybko odwrócić o 270 stopni to dojedziesz galka do końca aż osiągniesz maksymalna prędkość obrotową i musisz czekać aż postać się obróci.
Nie mówię już o fpsach które na konsoli maksymalnie wynoszą 120, a na PC sky is
@Przemegowy: Byłem w identycznej sytuacji jakieś 2 tygodnie temu. Stwierdziłem już, że dokupię myszkę i klawiaturę do konsoli. Mam tylko nadzieję, że far cry jest kompatybilny. Podobno pomaga zmniejszenie czułości ruchu w grze, ale chyba nie dam się przekonac, że da się grac w fps na padzie.
@Przemegowy kwestia przyzwyczajenia i wyczucia, ale pad nigdy nie będzie tak dokładny jak mysz, i konsolowcy mogą mówić co chcą, ale jest powód dlaczego domyślnie gry w trybie kompetetywnym (np. Overwatch) rozdzielają graczy konsolowych i PC-towych.
Albo przywykniesz do mniej dokładnego celowania i zdasz się na aim assitance, albo sobie odpuść, bo z niektórych rzeczy ciężko się odzwyczaić.
@Przemegowy: Trzeba być #!$%@? manualnie, żeby się nie nauczyć grać w FPS na padzie xD Spokojnie ogarniesz po kilku h. Polecam ograć Halo: Infinity, bo jest chyba najlepiej dostosowana do pada. Nie słuchaj tych powyżej, co piszą, że się nie da. To są słabi ludzie bez honoru, bez ambicji, bez niczego ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ja pada nawet do pc podpinam, żeby pograć w FPS w singlu,
@Przemegowy: ja nie wyobrażam przejść na konsole, bo do każdej gry muszę mieć czity i trainery, a do wielu gier mam jakieś modyfikacje bez których nie wyobrażam sobie grać.
@Przemegowy niektóre gry np. Battlefield hardline mają wpspieranie celowania w sensie jak celujesz to pad będzie przez pewnien moment podążał za celem, gorzej jak nie ma wsparcia celowania to lekki ruch gałką w złą stronę i giniesz. Ja w strzelanki na padzie to tylko w 30fps umiem bo w 60fps jest niegrywalne np. taki Battlefield 4. I niektóre gry obsługują mysz i klawiaturę na xbox. Tylko wiesz opanowanie tego trochę zajmnie chyba