Wpis z mikrobloga

Wczoraj nie było RAM (czyli Rynkowej Analizy Memicznej), bo nic nie pasowało pod tezę, dziś za to będzie wariant rozszerzony – RATM #pdk (Rynkowa Analiza Techniczno Memiczna). Czyli uczymy się - bawiąc, bawimy się – ucząc.


Wczoraj Pan cyferka zapostował TUTAJ że jednak nie będzie krachu, proszę być jednak czujnym, bo przed północą 16 marca 2023 TUTAJ jednoznacznie odwołał odwołanie krachu.

A zatem: Gdy znany i szanowany Pan Cyferka wrzucił info o odwołaniu krachu. Nasdaq mielił się pod linią trendu/kanału spadkowego na H4.
Linia się posypała z hukiem, rynek jest obecnie 280 punktów wyżej. Oczywiście ta kreska nie trzymała w żaden sposób rynku, tak jak żadna inna kreska nie trzyma, ona tylko określała (jako tako) regularność trendu/kanału i jego nachylenie. Złamanie jest sygnałem, że coś z tym obowiązującym kierunkiem jest już nie halo, więc jedni uciekają masowo z krótkich inni się pakują hurtem w długie.

No i teraz dlaczego jednak był krach.
Gdy rynek się wybija, to sporo shortujacych yolo-graczy liczy na cofkę, modlą się o powrót, a nawet czasem dokładają do pieca.
Te 280 punktów na standardowym mikrolocie NQ100 (liczyłem wg BOSSAFX) to jest 504 PLN w dupę, czyli na 1 dużym locie 504k w dupę.
Te same 280 punktów od wybicia to było raptem 2,2% ruchu indeksu.
Więc jak ktoś zagrał bez stopa z lewarem 5:1 to jest 11% w dupie, z lewarem 10:1 jest 22% w plecy, z lewarem 20:1 jest 44% w pod kreską. Zatem już przy 10:1 gruby krach dla grających bez SL nastąpił.
Morał: Używaj lewara rozsądnie i stopuj się jak pambuk przykazał bo krach depozytu i własnej dupy może być codziennie, nawet gdy rynek nie lata po 10% w jedną lub drugą stronę.

#gielda
Pobierz DJ007 - Wczoraj nie było RAM (czyli Rynkowej Analizy Memicznej), bo nic nie pasowało ...
źródło: RATM_17-03-2023
  • 4
ej, ale nie mozesz sobie nazywac krachem wszystkiego, rynek w dol krach, rynek w gore, tez krach (na depozycie szortujacych)


@151346136: Moje double "O" w nicku wskazuje na to, że dowolnie mogę używać Licentia poetica, szczególnie w sferze memicznej.