Wpis z mikrobloga

spokojnie, jeszcze beda memy pewnie dzis

to jest i tak na o przyszlym tygodniu


@151346136: Nie liczy się. Napisałeś, że dziś krachu nie będzie. Więc gdyby jakimś cudem się wydarzył. To będzie wrzutka do analizy memicznej.
@DJ007: krach 22 marca ma byc, a raczej mial byc
no ale jak zaleja rynek 2T, to chyba nie bedzie

Więc gdyby jakimś cudem się wydarzył. To będzie wrzutka do analizy memicznej.


@DJ007: ale nie mozesz sobie do analizy wybierac sytuacji tylko jak sie uda
no i jak zawsze poprosze podawac SL i TP ( ͡° ͜ʖ ͡°) od momentu skomentowania wpisu

Swoja droga, zobaczymy kto
ale nie mozesz sobie do analizy wybierac sytuacji tylko jak sie uda

no i jak zawsze poprosze podawac SL i TP ( ͡° ͜ʖ ͡°) od momentu skomentowania wpisu


Swoja droga, zobaczymy kto ma lepsze wejscia, ja z wpisem, czy Ty z komentarze po chwili ;)


@151346136: Mogę wybierać dowolnie, bo analiza memiczna to wynik "synergii" dwóch osób. SL i TP to jeszcze nie ten etap. Obecnie
Pobierz
źródło: RAM-nq-16-03-2023-09-41
@DJ007: wlasnie a propos miejsca na obrazku na NQ, a raczej szerzej
obrazkow na roznych wykresach
glownie na ogolnych indeksowych wykresach, nie na indywidulanych stokach

no to jak wiadomo, indeksy sa ze soba mocno skorelowane, NQ, ES czy RTY
I teraz jest jakas formacja na NQ, ale na ES czy RTY nic nie widac, albo co gorsza jest jakas formacja ktora wskazuje cos przeciwnego

To jest jeden z zarzutow do AT,
To jest jeden z zarzutow do AT, ze wybiera sie jakies formacje czy uklady cenowe na jakims wykresie, a na innym mocno skorelowanym wykresie nic zupelnie takiego nie ma, a wiadomo, ze ruszaja sie bardzo podobnie


@151346136: Nie chcę być niemiły, jednak na mój nos, to za cholerę nie ogarniasz tradingu bazującego na AT. Gdy grasz pod jakiś wykres i stawiasz tezę typu przełamie się/utrzyma/wybije/cofnie, to wybierasz instrument, ewentualnie jakieś inne
@DJ007: Nie no, ja wiem na czym to polega
Sam na AT nie bardzo mam czas.
Kiedys pisal, ze optymalna strategia to mozliwie jak najwiekszy mix roznych strategii, ktore sa ze soba malo skorelowane. Bo to bardzo redukuje ryzyko
Trend following, AT, mico AF, macro. One sa malo ze soba skorelowane, kazda wykonana dobrze ma alfa. Mix redukuje ryzyko. Sortino ratio to the moon
Ale jako zwykly zjadacz chleba nie mam
Chodzi nie o to, zeby miec tych informacji wiecej i szybciej, tylko zeby wyciagac na ich podstawie sluszne wnioski


@151346136: O słuszności wniosków dowiadujemy się po czasie, a podejmując decyzję na podstawie informacji robimy klik wtedy gdy nam się wydaje, że mamy rację. Racja się nie liczy, racja to bankructwo.
@151346136: śmieszne kreski nie są przyczyna żadnych ruchów ceny nie można więc mówić o efekcie at. At, śmieszne kreski, formacje itp. są skutkiem określonych ruchów ceny, które to ruchy ceny są przyczyną dla at. Same zaś ruchy ceny są efektem popytu i podaży. Tak można iść dalej, skoro popyt i podaż jest przyczyną ruchu ceny, to co jest przyczyną popytu i podaży? Inaczej, co jest przyczyną tego, że w danym momencie