Wpis z mikrobloga

Drukarka mi za dobrze działa i chciałbym zrobić sobie upgrade drukarki, co by nie było tak kolorowo - pewnie taniej by mnie wyszła po prostu druga, ale nie potrzebuje drugiej.

Pacjent: Ender 5 Plus, stock oprócz aluminiowego extrudera, rpi z octoprintem
Cel: chce ją uciszyć, móc drukować miękkie TPU, nylon

Aktualnie marzy mi się:
- Direct drive (i to jest priorytet), póki co w zakładkach leżą:
+ Micro Swiss
+ E3D Hemera
+ Biqu H2
+ Bondtech BMG
- nowe ciche mobo - który Bigtreetech najlepszy? Wiem tyle, ze chce TMC2209 albo TMC2208, dual-z (chociaż tu wiem, zę można też się wpiąć w drugi extruder, ewentualnie 1 stepper powinien uciagnać obie osie), 32bit procek
+ skr 1.4 turbo,
+ mini e3v3,
+ skr 3?
+ inny?
- z tego co się już zorientowałem to jeszcze nowy LCD do tego, tj. Bigtreetech TFT35 v3
- (w przyszłości) liniowe szyny

Największy problem mam z direct drive, bo mobo to taki taki upgrade, ze kupujesz i zapominasz, więc 100zł w tą czy tamtą nie boli, a eksploatacja direct drive (cena dyszy, wymiana hotendu) i poziom skomplikowania rozkręcania całości w razie fakapu będzie mnie dręczyć już do końca.

Co zrobić, jak żyć? Przechodził ktoś już podobny upgrade i coś podpowie?

#druk3d #drukarki3d #ender5plus #3dprinting

sirgorn - Drukarka mi za dobrze działa i chciałbym zrobić sobie upgrade drukarki, co ...

źródło: 30vgdpuwqag71

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
@sirgorn przy zmianie elektroniki nie patrz na obudowę enderowa - po prostu wydrukujesz sobie docelowo jakaś nowa, albo inne mocowanie. olać metalowa puszkę od endera, tam tylko wyją wentylatory w niej....

z extruderem - patrz na wagę ... jak nie zmienisz na liniowe (przynajmniej na osi z karetką) to duży problem, bo już stock sam hotend się buja na tych rolkach, a z cięższym extruderem - będzie jeszcze więcej artefaktów na
  • Odpowiedz
  • 0
@hrumque: tak, patrzyłem już na takie drukowane obudowy, żeby wypchnać elektronikę poza ramę, żeby nie było problemów jakbym chciał drukować ABS/Nylon, także to mam na uwadze :) a nawet jak nie chciałby zmieniac obudowy to też widziałem drukowane adaptery na nowe mobo (tylko nie pamiętam już które to było)

To wygląda na to, że będę musiał zamienić (w przyszłości) na (w pierwszej kolejności) wymianę na liniówkę - to temat w
  • Odpowiedz
@sirgorn: Jeżeli chodzi o mobo to z całego serca polecam Duet 2, jestem teraz wielkim fanbojem, dla mnie idealny system, tylko no może być trochę drogo, niezbyt się teraz orientuje jak wyglądają ceny u konkurencji.
Odnośnie DD to używam od kilku lat klona BMG od triangle + V6 i w sumie z doświadczenia powiem że jak się dobrze złoży wszystko to przynajmniej rok powinien być spokoju bez serwisowo, chociaż na
  • Odpowiedz
  • 0
Duet 2


@AlcoMatt: toż to droższe od mobo do kompa na amd, które jest juz cholernie drogie :O te od bigtreetech najpopularniejsze 300zł, a to droższe co sobie zapisałem 450, no, ale do tego dochodzą stepsticki 5x35zł. Już nawet nie patrząc na cenę, to wolałbym chyba jednak te bardziej popularne, co by jakakolwiek pomoc w interwebie znaleźć

No ten klon BMG też do rozpatrzenia, muszę sobie jakiegoś excela zrobić i rozpisać co i jak, bo mi już łeb pęka... tak to jest jak się chce min maxować życie
Podoba mi się nawet to V6, widzę jakiegoś klona na allegro za 35zł, a oryginał
  • Odpowiedz
@sirgorn: No akurat Dueta kiedyś można było z chin w dobrych cenach dorywać. Jeżeli chodzi o wsparcie to podejrzewam że jest lepsze niż do większości płyt na rynku, szczególnie że płytę mam już kilka lat i są ciągłe aktualizacje softu oraz szybko można uzyskać wsparcie na ich forum/githubie - no taki kompromis ceny moim zdaniem. Co do V6 to używam jakiegoś chyba najtańszego klona i po prostu to działa.
  • Odpowiedz