Wpis z mikrobloga

#motocykle

Pytanie o odzież motocyklową, nie miałem nigdy kurtki full skórzanej, zawsze z cordury, raz miałem taką Ozone zszytą część tułowia skóra, a rękawy i boki z cordury,no i oczywiście na łączeniach się porwała. Rozważam zakup kurtki lub bluzy, moja ADVłowa kurtka jest już zużyta mocno i nie pasuje stylem do nowego moto. Co będzie lepsze ? Czy kurtka skórzana przemaka ? A jak się jeździ w tym w lato?Kurtka się mocno rozciąga na słońcu z czasem? Bluza wydaje mi się lepszym wyborem ale może jednak kurtka.. i dłużej posłuży i przy ewentualnym szlifie bezpieczniej.. znajdę coś ciekawego do 500-600 zł?
  • 8
@Kick_Ass:

Czy kurtka skórzana przemaka ?

Tak

A jak się jeździ w tym w lato?

Jak to w skórze. Szału nie ma

Kurtka się mocno rozciąga na słońcu z czasem?

Nie zaobserwowałem
@Kick_Ass: skóra na pewno bezpieczniejsza niż bluza. Za 500-600 może znajdziesz używkę z dolnej półki. Mój berik wygląda lepiej po 4 sezonach niż kumpla shima po jednym.
@Kick_Ass: mówimy o skórze pełnej nie perforowanej.
Wszystko przemaka skóra też. Jednak gdy zastosujesz dobra pastę do skór np. mink oil to skóra będzie bardzo elastyczna i przemoknie zamiast po jednej godzinie to dopiero po 3 godzinach. Natomiast w lecie w upały to w życiu bym nie chciał w niej jechać gdyż nie mają wielkich paneli otwieranych.
Skórę nie należy prać w pralce ale też skóra mata zaletę że po miesiącu
@Kick_Ass: bluza/koszula to fajna sprawa ale tylko na kilka tyg w roku. Zwykle są dość ciepłe więc na lato w korkach słabo, są też przewiewne więc wczesna wiosna i późna jesień zmarzniesz, no i wodę mocno piją...
za 500-600 zł nowe ciuszki dostaniesz w https://rypard.pl (nawet skórę) jeździłem w tekstylnej 3 warstwowej od nich przez kilka sezonów i co do jakości nie mam zastrzeżeń, z serwisem/gwarancją też nie ma problemu -
@Kick_Ass: To, czy potrzebujesz skóry, zależy od tego, jak jeździsz. Ja na krótkie lotki emeryckim tempem, codzienne dojazdy do pracy i wolną jazdę "użytkową" zwykle jeżdżę w różnego rodzaju tekstylach, jeansach i trampkach motocyklowych. Jeśli wiem, że będę jeździć, nazwijmy to "dynamicznie" - wysokie buty i w opcji jest tylko skóra. Czasem zdarza mi się jeździć na krawędzi, wtedy tylko i wyłącznie wbijam się w jednoczęściowe kombi - swoją drogą parę