Wpis z mikrobloga

a wcześniej chodziłem tak po północy spać i właśnie byłem niewyspany zazwyczaj, ile na to potrzeba czasu? tydzień?
@mile5: Gdzieś słyszałem że najlepiej się wysypiasz jak śpisz wielokrotność 1.5 godziny bo tyle trwa cykl snu a po tym cyklu jesteśmy w jakiejś tam fazie podczas której jak się obudzimy to nie czujemy się jak ... Ty. Więc polecam iść spać przed 23:30 żeby zasnąć o 23:30 i spać 5x1.5 godziny.
@emil1403: a właśnie wczoraj patrzyłem te kalkulatory snu i położyłem się o 23:20 około, a miałem wstać o 7- czyli tak jak mówicie. Ale obudziłem się o 6:10, całkiem rześki ale to było za wcześnie więc się położyłem jeszcze do 7 i znowu niewyspany ;/
@mile5: Wygląda na to że nie dla każdego jest to tak łatwo wyliczyć jak po prostu wielokrotność iluś tam godzin. Myślę że powinieneś prowadzić badania nad swoim organizmem i budzić się możliwie często w nocy przez możliwie długi czas i obliczyć sobie te fazy. Za parę miesięcy bedziesz miał wyniki i będziesz mógł spać spokojnie ;)
@mile5: ja miałem kiedyś mały problem właśnie z zasypianiem jak i koncentracją więc zacząłem brać magnez w jakichś tabletkach, jeść częściej kaszę niż ziemniaki, codziennie jabłko bez skórki i wydaje mi się że pomogło ale to jakieś bardziej zauważalne efekty przyniosło mi dopiero po 3-4 miesiącach takiej zmiany, tak mi się wydaje.