Wpis z mikrobloga

#nieruchomosci co prawda jestem już od dłuższego czasu wzrostowiczem (i uwielbiam to uczucie, gdyby nie to że chcę też kupić mieszkanie), ale myślę że nie zaszkodzi jak raz potasuję się z chłopakami do olxdata

no więc często przemierzając moją pato Łódź wzdłuż i wszerz oglądam wielkie deweloperskie osiedla oddając się zadumie

nasrali dziesiątki tysięcy mieszkań, tylko skąd teraz wezmą ludzi, żeby w nich mieszkali?


i te moje rozkminy zaczynają być coraz lepiej widoczne na wykresie. w zestawieniu z taką np. waw sytuacja landlordów w Łodzi zaczyna być coraz mniej ciekawa. zapewne zawołam jak będziemy atakować ATH, baza pod atak już rozbita, teraz czekamy na pogodę
affairz - #nieruchomosci co prawda jestem już od dłuższego czasu wzrostowiczem (i uwi...

źródło: Firefox_Screenshot_2023-03-16T11-24-42.384Z

Pobierz
  • 19
@PandaCKratka: zwracam tylko uwagę że w najmie Łódź ewidentnie zaczyna łapać zadyszkę i w takiej postaci nie możemy zauważyć nic podobnego z żadnym z większych miast które mają tak samo długą historię zbierania danych

wszystkie ostatnie peaki przypadały na wrzesień - kiedy studenciaki czyściły rynek. jest marzec, a my jesteśmy wyżej niż peak 2022, w zasadzie na poziomie peaku 2021 i myślę że w tym tempie jak to #!$%@? za miesiąc-dwa-trzy
@affairz:
Dorzucę dowód anegdotyczny:
Rozmawiałem wczoraj z właścicielką mieszkania, które wynajmuje i przy okazji zapytała mnie czy ktoś znajomy nie szuka lokum bo ma jakieś wolne pokoje w dobrym standardzie w innym lokalu (też Kraków). Mówiła, że wrzuciła ogłoszenie jakiś czas temu ale nikt sensowny się nie zgłasza. Parę telefonów na krzyż i zwykle od ludzi nie wzbudzający jej zaufania, gdzie okolicach czerwca-lipca 2022 (wtedy poprzedni najemcy się wprowadzali) czuła się
@affairz: łatwo było kupić patrząc się na wyniki ynwestycji z przeszłości, jednak inwestorzy zapomnieli o jednej prostej zasadzie:

"Nie można bowiem kupić tego, co jest popularne, i na tym dobrze zarobić"

Wojna na Ukrainie odwlekła zwałe na rynku najmu, ale jak widać podaż jest tak potężna, że nawet 1mln uchodźców nie jest w stanie jej zasypać. Teraz ciśnienie na zmniejszenie cen najmu będzie jeszcze większe bo od lipca startuje program bk2%
@affairz: to nie jest tak, że tak oferta będzie cały czas rosła. W pewnym momencie przyjdzie otrzeźwienie, że nie da się wynająć za tyle co chce sąsiad w bloku obok, czynsz i opłaty rosną a gigaratka ciśnie. Trzeba będzie się ratować albo wynajęciem grubo poniżej miniratki albo sprzedażą. Jeszcze tylko niech w mediach pójdzie pare artykułów, że jest kicha to będzie wielka ewakuacja. To właśnie solidny wpirdol na rentowności wynajmu zakończy
problem z cyferkami jest taki, że nie znasz kontekstu, nie wiesz, czy aktualnie jest dużo czy mało.


No własnie wiem, wystarczy poczytać dane archiwalne jak niżej, Popatrz, dla Wawki wciąż mniej niż przed wybuchem wojny.

Krasonie rozprawiaj się z takimi cyferkami w ten sposób, że porównują do tego do czego im wygodnie.


Krasonie po prostu nie mają manii, w odróżnieniu od ciebie.

@pastibox:
pastaowujkufoliarzu - >problem z cyferkami jest taki, że nie znasz kontekstu, nie wie...

źródło: najem wawa

Pobierz