Wpis z mikrobloga

zdałem egzamin praktyczny kat. B w ostatni piątek, w poniedziałek (13.03) zapłaciłem w WK za dokument, od 13 marca mam już status, że dokument zamówiony. Tutaj pewnie na fizyczny dokument będę czekał te ~14 dni, ale jak to wygląda z mObywatelem? Na ten moment wyskakuje mi informacja, że nie mam prawa jazdy. ( ͡° ʖ̯ ͡°) mPrawoJazdy w aplikacji pojawi się w momencie, kiedy zostanie wyprodukowane przez PWPW, czy wprowadzone w system dopiero będzie w urzędzie, przed odbiorem? Ktoś się orientuje jak to wygląda i jak jest to procesowane?

#prawojazdy #motoryzacja #mobywatel
  • 9
Uprawnienia uzyskasz w momencie podpisu odbioru dokumentu w urzędzie miasta. Do tej chwili nie masz prawa jazdy, mimo że plastik będzie leżał już w szufladzie to jesteś traktowany jak gość bez prawka. Musisz czekać i tyle, w tym roku ma to się zmienić i dane do cepiku mają trafiać w momencie zdania egzaminu tj. jak tylko egzaminator wprowadzi wynik.
@degusinho:

to ja tylko dodam do tego co napisal @negtner ze taka zasada tez dotyczy dowodu rejestracyjnego - tzn poki nie odbierzesz to dokument nie iestnieje. O czym sam sie przekonalem jak kupilem motocykl w okresie pandemi i jezdzilem na tymczasowym dluzej niz powinenenm