Wpis z mikrobloga

@ArtBrut: jak skoro MON im dał na to prawie 2 mld zł, a nikt nie powiedział czy to styknie. Brak też informacji skąd wezmą części do składania jak silnik i skrzynia biegów, bo polska wszystkiego nie produkuje i trzeba czekać na dostawców. Oni w ogóle wiedzą o planach MON i HSW? W ogóle mają dostępne sloty produkcyjne?
@SzukamNlcku tak.... xD byłeś kiedyś w takim zakładzie? to nie CNC wielkości szafy a CNC co ma 2 piętra, spawacz też nie każdy pospawa, żeby taki zakład działał dobrze potrzbojesz ciąg produkcyjny i jak jeden wychodzi to drugi wskakuje na jego miejsce.
@fraciu: Żeby taki zakład dobrze działał, to potrzeba jest pracowników, którzy będą odpowiednio wynagrodzeni, a nie, że zapłacą 3500 na rękę i elo. W okolicy jest od groma operatorów obrabiarek cnc, bo oprócz huty są jeszcze dwie ogromne odlewnie aluminium, ale nikt nie będzie sobie wypruwał żył, żeby zarobić ochłapy w państwowej firmie
@SzukamNlcku no ja pracowałem w Bumarze i też wiem że pracowników zwolni maszynę przykryli plandeka, a jak po latach chcieli wznowić produkcję to nikt nic nie wiedział i sprzdali.
@krabozwierz zarobki to swoją drogą, ale to jest cały ciąg produkcyjny który może by się udało w pełni uruchomić za 5 lat może dłużej.