Wpis z mikrobloga

Hej, możecie polecić jakąś książkę do nauki gramatyki angielskiej od kompletnych podstaw do poziomu powiedzmy B2? Oprócz dobrego wytłumaczenia gramatyki najbardziej zależy mi, żeby objaśnienia gramatyczne były w języku polskim, bo jak np zobaczyłem na necie fragmenty popularnej książki "Essential Grammar in Use" Raymonda Murphy'ego, to zauważyłem, że wszystko jest tam napisane po angielsku, co średnio mi pasuje.

Myślałem o książkach Arleny Witt, ale w sumie części opinii na necie jest mieszanych, więc sam nie wiem.

https://altenberg.pl/grama-to-nie-drama-arlena-witt/

#angielski #angielskizwykopem #naukaangielskiego
maciorqa - Hej, możecie polecić jakąś książkę do nauki gramatyki angielskiej od kompl...

źródło: pora-na-male-co-nie-co_2017-12-11_16-47-19

Pobierz
  • 17
@maciorqa: Wielka gramatyka angielska wydawnictwa PONS. Sam korzystałem niejednokrotnie ze swoimi uczniami. Zadania od A1 do C1 z klarownym oznaczeniem poziomu. Polecam, do tego książka jest całkiem przystępna cenowo
@maciorqa: jeśli zdecydowałbyś się jednak na podręcznik po angielsku, to ja polecam Mygrammarlab. Jest w wydaniach A1/A2, B1/B2, C1/C2.
Oprócz przykładów i zadań w podręczniku dostaje się dostęp do platformy internetowej, gdzie są materiały wideo, nagrania do odsłuchania i dodatkowe ćwiczenia.
Może być trudniej na początku, ale uczenie się języka z podręcznika przygotowanego przez nativa ma swoje zalety.
Mygrammarlab


@recc: jak oceniasz ten podręcznik? Samemu jest sens się z tego uczyć? Autor nas "prowadzi" w jakiś sposób żebyśmy wiedzieli jak z tego podręcznika korzystać w efektywny sposób?
@mlodyernest: mam podręcznik do B1/B2 i C1/C2. Obecnie przerabiam B1/B2 i jestem zadowolony. Dużo materiału, ale w zwartej formie. Podręcznik jest podzielony na działy, które są między sobą niezależne. Do każdego działu jest wprowadzenie, część teoretyczna i zadania do rozwiązania. Plus dostęp do serwisu, w którym są materiały video, czasem coś do posłuchania, test sprawdzający na początek działu, ćwiczenia i test na koniec działu.

Ja startuję już z jakiegoś tam poziomu
recc - @mlodyernest: mam podręcznik do B1/B2 i C1/C2. Obecnie przerabiam B1/B2 i jest...

źródło: myg

Pobierz
@recc: dzięki za info, chyba się skuszę. Ja miałem angielski przez podstawówkę, gimnazjum, szkołe średnią i studia ale wiadomo jak to jest xD. Jak nie używasz to się nie nauczysz porządnie. Chyba nie ma sensu żebym brał A1/A2 jak już coś wiem. Wystartuję z tą B1/B2.
jeśli już od tylu lat znasz angielski, to A1/A2 nie ma sensu.


@recc: chociaż patrze na spis treści tego A1/A2 i też są smaczki. An/A przed rzeczownikami, kiedy stawiać THE itd xD. Mozę dla utrwalenia to też by było dobre
@Potwierdzam: Hej, wybacz, że odzywam się po tak długim czasie, ale wtedy nie zakupiłem tej książki. Chciałbym to teraz zrobić, tyle że link który podałem wyżej już nie działa i nie jestem pewny, która to była dokładnie książka, bo teraz jak szukam na necie, to znalazłem dwa wydania.

To ta zielona?

https://allegro.pl/oferta/pons-wielka-gramatyka-angielska-a1-c1-11675473644#

Czy ta niebieska:

https://allegro.pl/oferta/wielka-gramatyka-jezyka-angielskiego-14300429158#

Wydaje mi się, że ta pierwsza zielona, gdyż ona jest z wydawnictwa PONS.
@Potwierdzam: Ok, to jeszcze zapytam o jedną rzecz: w powyższym linku jest wydanie z 2017 roku, z kolei na allegro znalazłem jeszcze nowe wydanie z roku 2022:

https://allegro.pl/oferta/wielka-gramatyka-angielska-z-cwiczeniami-a1-c1-w-12886999386?bi_s=ads&bi_m=listing:desktop:query&bi_c=ZjJjYmY1NTktZTUwOS00YTVhLWEzZDQtOGViZDQ5ZGIxODQyAA&bi_t=ape&referrer=proxy&emission_unit_id=bf709a00-18d5-43b8-ba0d-f5681013c605

Widać też, że minimalnie różni się okładka.

Chciałbym się zapytać, z którego wydania korzystałeś i czy według Ciebie pomiędzy tymi wydaniami może być jakaś znacząca różnica, czy mam się tym nie przejmować i brać obojętnie które wydanie?
@maciorqa: Korzystałem ze starszej wersji, generalnie jeśli idzie o książki językowe to im nowsze wydanie tym zazwyczaj lepiej, choć różnice są zwykle minimalne. Ot, wstawienie kilku nowocześniejszych przykładów kulturowych i tyle. Nie powinno mieć to większego znaczenia którą edycje weźmiesz.