Wpis z mikrobloga

Czołem miry, noszę się z myślą o zakupie Google Pixel 7 na zagranicznym Amazonie. Moim zmartwieniem jest brak wsparcia Volte, VoWifi i mniej znaczący 5g. Wiem, że Google to blokuje w krajach, gdzie nie ma oficjalnej dystrybucji, czyli między innymi u nas. Jako, że w latach 2024-2025 sieć 3g będzie stopniowo porzucana, Pixelowi drastycznie spadnie jakość połączeń, bo wtedy będzie mógł korzystać tylko z 2g. Tego chcę uniknąć, ale chciałbym również uniknąć rootowania fona. Widziałem, że wyszła fajna apka na google store, Shizuku, która pozwala udostępnić te opcje bez roota. Zbiera dobre opinie. Mam abonament w Plusie, myślicie, że to przejdzie, ktoś próbował?
#pixel7 #pixel #telefony #teampixel #plus #smartfon #google
  • 8
@heimei jak w plusie to niestety nie będziesz mieć na tą chwilę żadnej z tych 3 opcji, volte na Pixelach jedynie w tmobile, play i jego sieciach jak virgin czy redbull. Shizuku faktycznie pozwala odblokować te brakujące opcje, minus że po każdej aktualizacji systemu trzeba od nowa robić setup. Chodzą słuchy że na ostatniej wersji developer preview androida 14 ludziom w nie wspieranych rejonach pokazało się 5g, nie mam jak tego zweryfikować
@DPary: o panie, jeśli to okaże się być prawdą to byłoby naprawdę spoko. Co do tych aktualizacji to czytałem, że to w sumie jakieś 5 minutek raz w miesiącu, więc to nie jest dla mnie znaczący problem. Ale nie ukrywam, mam nadzieję, że Plus wprowadzi wsparcie dla tych funkcjonalności w jakiejś niedalekiej przyszłości skoro T-Mobile i Play to ogarnęły. Na stronie plusa widzę, że Volte jest wspierane na wielu urządzeniach, może
@DPary: czasem plus nie jest tak samo zje*bany jak orange? Mam już dość stary telefon którego nie ma na liście, ale jak wsadzę kartę do takiego co jest na liście, a potem spowrotem wrzucę do tego, to volte dział... przez jakieś pół godziny. Da się normalnie wykonywać połączenia i nie ma problemów, ale nie załącza się ban lista i chu-ju nie będziesz gadał w lepszej jakości.