Wpis z mikrobloga

Halo rowerowe świrki. Znowu przychodzę do was z kilkoma pytaniami.

Pierwsze pytanie, najważniejsze: Potrzebuję kupić kurtkę która będzie jednocześnie oddychająca i nie przemoknie podczas kilkuminutowego delikatnego deszczu. Nie musi być ciepła, bo zawsze mogę założyć coś pod spód i fajnie, jakby chroniła przed wiatrem.

Drugie pytanie: Planuję sobie kupić błotniki starego typu czyli takie "przylegające do koła" i mam problem ze znalezieniem takich na 29". Czy używa ktoś takich na #gravel albo #mtb? Radzą sobię z ochroną przed wodą?

Trzecie pytanie: Myślę wyposażyć rower w bagażnik na sakwy. Czy testował ktoś może te bagażniko-błotniki? Wydają się spełniać moje potrzeby ale życie nauczyło mnie by nie wierzyć w takie cuda.

To chyba na razie tyle pytań, będę wdzięczny za każde porady.

#rower #rowery
  • 6
Planuję sobie kupić błotniki starego typu czyli takie "przylegające do koła" i mam problem ze znalezieniem takich na 29". Czy używa ktoś takich na #gravel albo #mtb? Radzą sobię z ochroną przed wodą?


Do jakiego roweru z jaką konkretnie opona?
Są błotniki orion na allegro - 58mm max i to na opony 2.1 cala styka. Więcej iż raczej nie wlezie.
Z ochroną przed wodą radzą sobie dobrze.

W terenie różnie już
@bibsz: w terenie to masz na myśli jakieś traile z hopkami czy zwykłe zboczenie z asfaltowej ścieżki? Znalazłem je i faktycznie wydają się jakby pierwszy drop miałby być ich ostatnim, ale chyba przejażdżkę po lesie albo polną ścieżką powinny przetrwać.