Wpis z mikrobloga

Czemu zawsze w treningu FBW forsuje się schemat trenowania co drugi dzień i dopiero po trzecim treningu dwa dni przerwy, a nie np. Po drugim?

Ja np. zauważyłem że jak po dwóch treningach robię tylko dzień przerwy, to mi nie idzie. Tzn. nie jestem w stanie zrobić tyle samo powtórzeń i serii co poprzednio bo mięśnie nie są do końca zregenerowane, a w takim wypadku chyba nie ma co się forsować na siłę, więc odpuszczam

#silownia #kalistenika #fbw #mirkokoksy
  • 9
@s---k:
poniedzialek trening- potem 1 dzien wolny
sroda trening----------- potem 1 dzien wolny
piatek trening --------- potem 2 dni wolne
i od nowa, poniedzialek trening...

vs twoja propozycja

niedziela trening ----- potem 1 dzien wolny
wtorek trening -------- potem 1 dzien wolny
czwartek trening ----- potem 2 dni wolne
i od nowa, niedziela trening...

Przeciez tu nie ma zadnej roznicy oprocz tego, ze treningi sa w dni ktore inaczej sie nazywaja
@essos: Nie ma to żadnego znaczenia, po prostu przy 3 treningach w tygodniu pon-śr-pt największej liczbie osób będzie odpowiadało. Możesz te dni zamienić na wt-czw-sob/niedz czy dowolną kombinację, w tym np. ćwicząc co drugi/trzeci dzień, niezależnie do tego jaki to dzień tygodnia, np pon>czw>niedz>śr>sobota itd. Najważniejsze jest to, żeby Tobie to odpowiadało i było dla Ciebie odpowiednie :)
@essos: można trenować w poniedziałek, czwartek, niedzielę, a w następnym tygodniu środa, sobota, potem wtorek, piątek i cykl się zamyka.
Trochę to skomplikowane, ale who cares ( ͡° ͜ʖ ͡°)