Wpis z mikrobloga

Jedno mnie zastanawia od dawna. Poruszana jest tutaj często kwestia wyższości Ukraińców pod względem wywiadu, rozeznania w terenie i ilości satelit. No ogólnie mają lepszą wiedzę.

Tymczasem właściciel najbardziej brutalnej i zbrodniczej organizacji paramilitarnej w Rosji zaraz koło nosa Ukraińców oprowadza gawiedź po Bachmucie. Dlaczego go jeszcze nie unieszkodliwili skoro mają go na wyciągnięcie ręki? To nie jest jego pierwszy film z Bachmutu, wrzuca je regularnie, wygląda nawet jakby tam nocował.

#wojna #ukraina #rosja #wagnerowcy
Pobierz
źródło: IMG_20230311_133111
  • 32
Dlatego, że być może Ukraińcy zakładają, że generalnie kadra dowódcza w rosji to idioci i za każdym razem jest ryzyko, że na miejsce idioty wskoczy ktoś kompetentny.


@SoplicaTadeusz ty ogólnie ogarniasz co napisałeś ? UA wybili 10 generałów kacapskich a ty piszesz ze boją się że wskoczy ktoś bardziej kompetentny ? xDDD

> Wierzyć w to co piszą wypopki XD

@Orage: nie wykopki ale wywiad zachodu
Tymczasem właściciel najbardziej brutalnej i zbrodniczej organizacji paramilitarnej w Rosji zaraz koło nosa Ukraińców oprowadza gawiedź po Bachmucie.


@Aquamen:
1) Jak wyżej, śledzenie jednego człowieka nie jest łatwe. To, że mają informacje o rozmieszczeniu składów, baz, czy artylerii nie sprawia, że mają informacje o miejscu pobytu konkretnych ludzi.
2) Może głupie pytanie, ale skąd pewność, że nagranie jest z Bachmutu i że jest aktualne?
Ruskie już wielokrotnie wrzucali info, że ktoś
@Wiesmin:

Może głupie pytanie, ale skąd pewność, że nagranie jest z Bachmutu i że jest aktualne?

Ruskie już wielokrotnie wrzucali info, że ktoś ważny gdzieś jest, a okazywało się, że to nie prawda.


Odpowiem zawsze, nawet na najgłupsze pytanie, to wcale nie jest głupie.

Wrzuca filmy na tle charakterystycznych punktów Bachmutu jak czołg czy widok na miasto. Łatwo sprawdzić na przykład położenie budynków, nie wspominając o pomnikach.
@Aquamen: Zabicie go jest ostatnią rzeczą na jakiej zależy USA. Szef Wagnera należy do grupy jastrzębi, która chce kontynuować wojnę za wszelką cenę. A USA przecież zależy na tym (nam też), aby Rosja stała się bezbronna i nieistotna - wtedy uda się ją odepchnąć na wschód, a może nawet doprowadzić do rozpadu.
@fujiyama:

Zabicie go jest ostatnią rzeczą na jakiej zależy USA


Dotąd myślałem, że to wojna Ukrainy z Rosją.

A USA przecież zależy na tym (nam też)


Mi nie, jedyne na czym mi zależy to wyparcie Rosjan jak najdalej od granic Polski, a nie na bezsensownym ciągnięciu wojny. Rosjan trzeba zgnieść i wyprzeć a nie dawkować Ukraińcom broń by siebie i ich wykrwawiali.
@Aquamen: no i widocznie USA uznaje, że prowadzenie wojny w taki sposób bez większej eskalacji doprowadzi do osiągnięcia celu strategicznego. Według mnie już niewiele brakuje, ruscy mimo całej swojej potęgi nie dają rady zająć głupiego wzgórza na południu i ruin Bahmutu.
@Aquamen: To co mówi USA to jedno, a jakie ma motywacje za swoimi czynami to drugie. Moim zdaniem amerykanie mają ogromny interes pomaganiu w tym konflikcie na tyle, żeby go ciągnąć, ale żeby go za szybko nie zakończyć. I to na wielu płaszczyznach - jedną z nich jest wykrwawienie rosji. Bardzo tanio i ekonomicznie, do tego cudzymi rękami.

Jedną rzeczą jest teart medialny dla wszystkich widzów, drugą jest pragmatyzm i pieniądze.
@Aquamen: no już nie #!$%@? że Ukraiński wywiad tylko jak coś to USA zresztą działania wywiadowcze to tylko mała część działalności agentury duża część to taka jaką nie widzimy dziś a za kilka lat . Bądź co bądź KGB było lepiej działającym wywiadem niż amerykańskie odpowiedniki.
@Aquamen: pewnie z podobnego powodu dla którego putin nie wystrzeli 40 Iskanderów prosto w pałac prezydencki Żeleńskiego, kilka rakiet powinno dolecieć i zrobić robotę.

Sporo nie wiemy jakie ustalenia tak naprawdę są na górze