Wpis z mikrobloga

Jedno mnie zastanawia od dawna. Poruszana jest tutaj często kwestia wyższości Ukraińców pod względem wywiadu, rozeznania w terenie i ilości satelit. No ogólnie mają lepszą wiedzę.

Tymczasem właściciel najbardziej brutalnej i zbrodniczej organizacji paramilitarnej w Rosji zaraz koło nosa Ukraińców oprowadza gawiedź po Bachmucie. Dlaczego go jeszcze nie unieszkodliwili skoro mają go na wyciągnięcie ręki? To nie jest jego pierwszy film z Bachmutu, wrzuca je regularnie, wygląda nawet jakby tam nocował.

#wojna #ukraina #rosja #wagnerowcy
Pobierz Aquamen - Jedno mnie zastanawia od dawna. Poruszana jest tutaj często kwestia wyższoś...
źródło: IMG_20230311_133111
  • 32
@Orage: właśnie w to nie wierzę i chciałbym zobaczyć jakieś logiczne argumenty poza sianiem propagandy o wyższości jednej ze stron. Póki co dostałem wymysł wyobraźni o tym, że nie chcą dopaść gada który odpowiada za mordy na ludności cywilnej.
@Aquamen
To mógł być przypadek i specjalnie na nich nie polowali. Nie można też wykluczyć, że akurat niektórych uznali za dobrych dowódców i należało ich zlikwidować.
W ogóle to jakie korzyści osiągnęliby z likwidacji tego gościa?
wyższości Ukraińców pod względem wywiadu, rozeznania w terenie i ilości satelit. No ogólnie mają lepszą wiedzę.


@Aquamen: Bo to zwykłe bajki i mity, te słynne Amerykańskie rozpoznanie satelitarne nie istnieje, a namiary głównie dają zwykli mieszkańcy którzy zostali na miejscu pod ruską okupacją.
@SoplicaTadeusz:

W ogóle to jakie korzyści osiągnęliby z likwidacji tego gościa?


Po tym co zrobiły jego oddziały ogromny odzew propagandowy, coś jak zatopienie Moskwy zatopienie Moskwy też im wiele nie dało poza pr, dodatkowo gość jest ogarnięty w wojskowości nie trzyma się ruskiej doktryny a jego oddziały są bardziej groźne i mniej przewidywalne od regularnej ruskiej armii. Jego śmierć dałaby dużo na polu bitwy.
@GERM: Bachmut to maszynka do mielenia mięsa, dużo lepsze pozycję można zająć i tracić mniej potencjału ludzkiego. Czysto propagandowy punkt na mapie.
@Aquamen:

Bachmut to maszynka do mielenia mięsa, dużo lepsze pozycję można zająć i tracić mniej potencjału ludzkiego. Czysto propagandowy punkt na mapie.


Cały czas tak myślałem, ale teraz widzę, że to ma sens. Ukraińcy mielą tam Rosjan i wymuszają na nich zużycie olbrzymiej ilości pocisków artyleryjskich. W samym mieście jest do 3000 Ukraińców i tyle wystarcza aby prawie w 100% angażować siły rosyjskie i zadawać pytania straty 5:1.

Dodatkowo teraz linia
tamci to siedzieli w tunelach powykopywanych pod ziemią


@Aquamen: Szczególnie, że takiego przykładowo Zawahiriego zabili w domu w centrum Kabulu a wcześniej sobie normalnie chodził wśród ludzi. Nawet co do bin Ladena służby miały doniesienia że ktoś go gdzieś widział tylko co z tego skoro zanim to sprawdzili to już go dawno tam nie było.
@GeraltRedhammer:

3000 Ukraińców i tyle wystarcza aby prawie w 100% angażować siły rosyjskie i zadawać pytania straty 5:1.


Dane z dupy według mnie masz na to jakieś podparcie?

Dodatkowo teraz linia obrony jest na rzece


Ciekawe, czy przechodzi ta rzeka przez centrum Bachmutu?
@Aquamen: Może nie jest za najlepszym dowódcą i posyła ludzi na pewną śmierć a dodatkowo Ukraina liczy, że przez wewnętrznych konflikt problem sam rozwiąże się. Pieróg ma zatargi z Szojgu, Girkinem i niedługo samym Putinem.
@Aquamen: W przypadku grupy wagnera jest to nieco bardziej skomplikowane ponieważ nie jest to zwykłą struktura państwowa o której ktoś wcześniej myślał aby ją infiltrować (bo nikt nie zakładał, że grupa najemników przekształci cię w regularne wojsko).

Wojska FR były zinfiltrowane praktycznie w każdym miejscu, co pozwoliło na likwidacje wielu generałów i wyższych stopniem również byłą próba ataku na samego Gierasimova, kiedy pojawił się na okupowanych terenach.

Wydaje mi się że
@Januszzex:

Może nie jest za najlepszym dowódcą i posyła ludzi na pewną śmierć


Więźniów, orkiestrę szanuje.

"Ukraina liczy, że przez wewnętrznych konflikt problem sam rozwiąże się"


Wagnerowcy nie mają podjazdu żeby zrobić jakieś przewroty w kraju, jest ich zbyt mało, za mało mają ciężkiego sprzętu.