Wpis z mikrobloga

@szybki-bill1: to jest mój aktualny plan B, już o tym pisałem - mam działkę ale bronię się jak mogę przed budową bo to ogromna inwestycja pozafinansowa - czasu i zdrowia i wolałbym kupić coś gotowego (nawet nie docelowego). rozważam też na jakiś czas kupno kwadratu z kredytu 2%, potem budowa domu i po jej ukończeniu spłacenie kredytu i przestawienie mieszkania na najem
@PandaCKratka: tak po prawdzie to jakiś niewielki % w tych decyzjach (które uważam za najbardziej #!$%@? decyzje w swoim życiu) mieli. ale też pierwsze i zarazem największe błędy popełniłem w czasach gdy o pandemii czy wojnie nikomu się nie śniło
@affairz: z ta budowa domu i inwestycja swojego czasu to jest tak jesli decydujesz sie budowac metoda gospodarcza lub etapami z kazdym innym podwykonem. Ale sa przeciez firmy ktore robia Ci chalupe do stanu deweloperskiego i Twoim glownym zmartwieniem bedzie robienie przelewow na czas.a jak juz bedzie stan deweloperski to bierzesz firme od wykonczenia pod klucz np Deer Design moge polecic i tez glownie zajmujesz sie przelewami :). - No dobra
@borjaki: ale wiesz o ile musisz przemnożyć cenę przy generalnym wykonawcy? :) plus właśnie przede wszystkim to musisz wiedzieć co konkretnie chcesz zbudować, a ja z tym się bujam już od kilku miesięcy
@affairz: no wiem ze jest drozej ale i tak wyjdzie taniej niz jak kupisz chalupe od dewelopera. Deweloper za banke to Ci teraz zaproponuje gowniany segment z pojedynczym garazem w ktorym nawet ciezko bedzie drzwi otworzyc szerzej, a samemu z generalnym wykonawca w tej cenie postawisz juz cos sensowniejszego :). - no na pewno uda Wam sie zbudowac cos wiecej niz 58m2 ;)