Wpis z mikrobloga

  • 1
@Kutafonix215: Też tak uważam, ale nie jestem w 100% przekonany jeszcze. A co uważasz o takim kompromisie, czyli ta ścianka oddzielająca kuchnie od salonu będzie trochę krótsza, żeby jednak troche więcej przestrzeni zrobić?
  • Odpowiedz
@Queen14K: Ale co właściwie zyskujesz dodając tę ścianę? Bo kuchnia i tak jest otwarta - więc kwestie poruszane przez osoby będące przeciwnikami aneksów pozostają. Zapach się rozchodzi i bałagan w kuchni i tak jest widoczny. Zwłaszcza, że przechodzisz obok kuchni idąc do/z salonu. W Twoim wypadku moim zdaniem ta ścianka nic nie daje, tylko pomniejszy optycznie przestrzeń.
  • Odpowiedz
@Queen14K: nie no ta ścianka to nieporozumienie. Albo zostaw aneks, albo zrób z kuchni osobne pomieszczenie. Ta ścianka w żaden sposób nie ogranicza zapachów z kuchni, a i syf będzie widoczny dla gości.

Znajomi mają okrągły stół, który podobnie jak u ciebie kompletnie nie pasuje do pomieszczenia i jeszcze nie widziałem, żeby z niego korzystali
  • Odpowiedz
@Queen14K: generalnie to ja z takim układem mieszkania bym się nie bawił w osobna kuchnie. Masz tam jedna mocno nieustawna ścianę i ograniczysz sobie tylko przestrzeń + dorobisz korytarz. Jeśli dobrze widzę, to pokój z aneksem ma 24m? Trudno powiedzieć co by tam dobrze ostatecznie wyglądało, mi się osobiście nie podobają pomieszczenia gdzie jest i stół dla gości i wyspa. Za dużo #!$%@? blatów xD

+ upewnij się gdzie tam są
  • Odpowiedz
  • 0
@Kutafonix215 mi też tak średnio ale sama wyspa jest bez sensu, bo jak będzie melanżyk rodzinny w domu to już ciężar z miejscem xd no właśnie te korytarze tez są dużym minusem. No i nie wiem co zrobić
  • Odpowiedz
@Queen14K: Nie ogarnąłem też rozmiaru, tam masz łącznie ~25m2. Wg przedstawionego Ciebie rozwiązania na salon zostanie Ci ~15m2. Nie będziesz miał problemu z gości bo ich tam po prostu nie pomieścisz. Wbrew pozorom miejsce jest mocno ograniczone, mam aneks jakies 10m2 większy od tego pokazanego u Ciebie i wcale nie było jakiś dużych możliwości żeby poszaleć z kanapami, stołami itp.
Spójrz na swoją wizualizację, gdzie jest miejsce na krzesła przy stole?
  • Odpowiedz
  • 0
@pp93 planowałem kanapę około 2.5 metra i stół który ma około 1.2 srednicy, który służył by do pracy/nauki + żeby zjeść obiad, a można go rozlozyc wzdłuż łózka i chyba powinno być git? wydaje mi się że powinno się zmieścic ale to naraaie takie wstępne plany bo mamy jeszcze rok do odbioru więc rozglądam się za różnymi opcjami. Ale zwrócę uwagę czy na pewno uda się tam zmieścić taki stół. Dziękuję za
  • Odpowiedz
@Queen14K: Czy będzie git to już sam musisz odpowiedzieć sobie na to pytanie. Ale w tym miejscu, w którym jest aktualnie się nie zmieścisz. 2,5m kanapa + 1,2m stół i zostaje Ci 30cm. Wejdą Ci tam wsunięte krzesła i niewiele więcej. Zakładając właściwie zerowy margines na odległość między ścianami, kanapą i stołem
  • Odpowiedz
@Queen14K: a gdzie masz grzejniki? Strzelam ze beda spore jesli to jedyne pomieszczenia w mieszkaniu poza lazienka/przedpokojem. Sciany balkonowe wygladaja na waskie wiec pewnie deweloper #!$%@? jakas trzyplytowa integre na polnocnej albo poludniowej scianie od strony okna. Wtedy tej kanapy tak nie ustawisz, no albo telewizora... :P
  • Odpowiedz
  • 0
@Kutafonix215 za łóżkiem. Są jeszcze dwa pokoje + spory przedpokój. Aktualnie nie ma mnie w domu więc nie pamiętam dokładnej grubości ściany ale jak wrócę to rzucę okiem i dam znać
  • Odpowiedz