Wpis z mikrobloga

Dziwnym uczuciem jest odkrycie, że całe moje dotychczasowe 30 letnie życie, było obłudą, wykreowaną przez toksyczną rodzinkę.
ogólnie opadnięcie wszystkich kurtyn, kłamstw, kreacji, było takim szokiem, że przez to wpadłam w tak głęboka depresje, że wycięło mnie na rok z świata i życia.
Teraz odkrywam, siebie, świat i ludzi na nowo.

Najciekawsza informacja dla mnie jest to, że nawet moje zainteresowania nie były tak naprawdę moje.

A więc no.. Zmieniam swoją branżę (i tak po takim okresie bez pracy nie mam po co wracac), idę w kierunku tego, co teraz uważam, za mega interesujące dla mnie.

Dziwne uczucie w sumie poznawać siebie dopiero teraz

#gownowpis #zalesie #chwalesie #toksyki #rodzina ( _)
  • 55
przez to wpadłam w tak głęboka depresje, że wycięło mnie na rok z świata i życia.


@Dexitaxa: Taki był kiedyś (nie wiem jak teraz) pogląd na depresję - powstaje ona kiedy dotychczasowe nawyki i perspektywy zostają przez nas na najgłębszym poziomie odrzucone. Wyjście z tego typu depresji jest możliwe poprzez znalezienie nowych rzeczy, z którymi się wewnętrznie zgadzamy.

(Oczywiście różne są depresje, czym innym są stany depresyjne w żałobie; czym innym
@Dexitaxa: miej na uwadze swój móżg. Rozwija się do ok. 30 lat. Dalej to już degradacja i zanikanie neuronów. To znaczy żeby walczyć z własnymi odczuciami co trzeba zrobić a co nie. Trzymaj się decyzji i będzie spoko. Najgorszą rzeczą jest powtarzanie rzeczy które nie działały.
@lord_xenu: te zanikanie to jakieś 0,5% albo o mniej rocznie czyli cały #!$%@? przeliczając do 60rz. Gdzie tak naprawdę większość czasu wykorzystujemy nie więcej niż 10% jego obszaru. To naprawdę nie ma większego znaczenia dla zwykłego człowieka, co najwyżej dla mega atalentowanego