Wpis z mikrobloga

@Filem00n:
Okna NIE na zachód, nie na południowy zachód.
Dojazd, parking, zakłady usługowe, apteki, lekarz, szkoła, przedszkole itd.

Dużo uslugodawców = zasobne osiedle, mniej patoli.
Sąsiedztwo knajpy to nie plus.
Ale apteki - tak.
  • Odpowiedz
@w0jmar:

Okna NIE na zachód, nie na południowy zachód.


a jak otworzysz pierwszy lepszy artykuł z neta to przeczytasz, że najlepsza wystawa okienna to właśnie zachód lub południowy zachód xD
  • Odpowiedz
@w0jmar: okna są sprawą totalnie indywidualną. jeszcze w domu można mówić "nie na północ bo ogrzewanie" ale jak masz w mieszkaniu ogrzewanie w czynszu to bierzesz okna na tę stronę co lubisz
  • Odpowiedz
@PfefferWerfer: Zajebiste to co opisales i moge potwierdzic w tym jak kupilem swoje, z elektryka jedynie jak #!$%@? i widzisz ze malo roznicowek jest albo prad na 1 fazie i do np 4kwh to mozesz sie domyslac ze #!$%@? instalacja i pasuje zmienic.
  • Odpowiedz
malo roznicowek jest


@golomb13: W polskich mieszkaniach jak w ogóle jest uziemienie to już jest dobrze xD A bez tego to nawet roznicowki poprawnie się nie da zamontować. Rachunek za prąd i moc przyłączeniowa poniżej 5 kW to też duży sygnał ostrzegawczy (najniżej widziałem chyba 3,5 kW - to czajnik i pralka jednocześnie ( ͡° ͜ʖ ͡°))
  • Odpowiedz
@PfefferWerfer: Jak widzisz ze leci instalacja gazowa to szansa na #!$%@? prad w pionie wzrasta, zmienialem teraz z 1 fazy na 3 teraz u siebie dostalem 11kw przydzialu ale gosc juz krecil nosem ze w przyszlsoci moze zabraknac dla sasiadow ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@PfefferWerfer: widzę, że mirek ogarnia, to podpytam: z tego co wiem to grzejniki i okna można wymieniać tylko za zgodą wspólnoty/zarządcy - masz jakieś doświadczenia czy ciężko jest uzyskać taką zgodę? I czy tylko do grzejników/okien trzeba taką zgodę czy do czegoś jeszcze, np. zmiany 1 fazy na 3?
  • Odpowiedz
@meister_chlepka:

Dają zgody od ręki pod jednym warunkiem - grzejniki mają być tej samej mocy grzewczej co do tej pory i okna mają mieć taki sam układ i kolor jak reszta mieszkań w bloku żeby zachować spójność estetyczną. Ja zgody uzyskiwałem na grzejniki, okna, burzenie ścianek działowych, zaślepienie gazu i wymianę zaworów wody przed i za wodomierzem, nowe drzwi wejściowe (kazali mi żeby były otwierane do wewnątrz mieszkania ze względów przeciwpożarowych i małej klatki schodowej która jest drogą ewakuacyjną).
Cały proces uzgadniania to było praktycznie moje oświadczenie tego co zamierzam zrobić, nikt nie protestował.

Do grzejników - głównie chodzi o spuszczanie wody z pionu i prace poza sezonem grzewczym - bierzesz majstra z zamrażarką do rur i nie spuszczasz albo majstra ze spółdzielni i on spuści i
  • Odpowiedz
@affairz:
Mieszkalem juzcw kilku mieszkaniach. Ekpizycja okien na poludnie i lub poludniowy zachod zawsze rodzila problemy z nagrzanym pomieszczeniem.
A już powyzej .... 3 pietra to masz pozamiatane.
  • Odpowiedz
@affairz:

No ja też w każdym nowo urządzanym mieszkaniu teraz klimatyzację zakładam.
Mieszkałem kiedyś na drugim piętrze bez klimy, to i tak w lato było nie do wytrzymania.
  • Odpowiedz
@meister_chlepka @PfefferWerfer tez ci sie podepne bo wszystko o co pytasz robię wlasnie teraz w przypadku generalki mojego lokalu, wiec okna kolorystycznie spojne. zmiana prądu tylko jak ci nowy kabel nie przejdzie przez stary peszel i kujesz to musisz doprowadzic do stanu poprzedniego. Ale hydraulike jak robilem to nie informowalem ze rury zmieniam, zadzwonilem do nich przyszli jedynie oplombowac liczniki. Scianke dzialowa jak #!$%@? to tez tylko zglosic. Klimatyzacja, na
  • Odpowiedz