Wpis z mikrobloga

Mirki, w najbliższym czasie będę planował #zareczyny Jestem z rozowa wiele lat i wiem od pierwszego dnia, ze to ta jedyna. No, ale w zyciu roznie bywa. Mam pierścionek który odziedziczyłem od swojej babci. Zarówno moja prababcia jak i babcia dostaly go na zaręczyny. Jest troche warty, zarowno sentymentalnie i $$$. Wszyscy w rodzinie mowia zebym go dal rozowej na oświadczyny, ale ja się boję,ze jesli coś nie wypali to stracę pierścionekXD już wolę stracić jakiś z aparta czy kruka niz pamiątkę rodzinna ktora pradziadek kupił w 1930 którymś xd Rodzina jedzie po mnie, że dostałem ten pierścionek zeby kiedys się nim oświadczyć #zalesie #oswiadczyny #zwiazki
  • 17
  • 0
@Big_Fomo: mo chyba tak, ale nie wiem. A co jesli nie oddalaby? Ludzie roznie sie zachowuja xd co jakby byl rozwod? Nie mam w tym doswiadczenia xd ale tez kojarzy mi się z dobrymi rzeczami czyli moja babcia i prababcia, a jak nie wypali to będzie mi się kojarzył z nieudanym związkiem xd
a nie jest tak ze laska powinna oddac pierścionek jak zerwie zaręczyny?


@Big_Fomo: W dzisiejszym świecie, ludzi bez honoru, różnie bywa.
Najgorsze są takie co wrzucają pierścionek do Wisły, zamiast dać dać do lombardu i kasę dać potrzebującym. Pomaganie nie jest efekciarskie jak #!$%@? złota do wody.
Jakbym zobaczył obcą kobietę robiącą tak, to bym jej groził pobiciem, jak wrzuci go do wody.
@kaminami:
Po co wam te śluby i małżeństwo? Co zyskuje mężczyzna? Że różowa przestanie smęcić. Co traci? Swoje prawa, majątek, suwerenność. Przy ewentualnym rozwodzie, nawet jeśli to laska się puściła zostaje z niczym i jak są dzieci to na 100% nie dostanie opieki i tylko będzie bulił alimenty (a pewnie dzieci i tak nie jego). Nie żyjemy w XIX wieku. Oświadczyny i dawanie pierścionków z diamentem to też relikt i wymysł
  • 1
@brass: Ty masz takie zdanie, a ja mam inne. Moja rozowa nie smeci o slubie, bo oboje tego chcemy. Dla mnie ślub jest ważny i nie wyobrazam sobie zyc beż niego, przez symboliczne i prawne aspekty. Wesela miec nie będziemy. Jedyne z czym się zgodzę to to, że prawo dyskryminuje mężczyzn przy podziale praw nad dzieckiem. No i znam tez duzo historii gdzie małżeństwo bylo nie wypalem przez mężczyznę.
@kaminami
Może po prostu porozmawiaj z nią o tym. Po oświadczynach.
Wyobrażam sobie ze jakby mój mąż mi powiedział że w razie rozstania liczy na zwrot rodowego i sentymentalnego pierścionka to nie miałabym z tym problemu.
@kaminami: Jak piszesz ze jestes jej pewny od pierwszego dnia to skad te watpliwosci? Jak jest spoko miedzy wami od lat to raczej mala szansa ze jak cos sie #!$%@? to ucieknie z pierscionkiem, wg mnie to takich "zlodzieji" przez lata mozna rozpoznac
@brass: o ty #!$%@? w ogóle. Nie ma znaczenia czy masz ślub czy nie masz tak samo będziesz płacił alimenty. To co przed ślubem było twoje dalej pozostaje twoje i nie staje się żadna wspólną wartością. Ja tam nie jestem jakimś zwolennikiem ślubów ale moim zdaniem to jest słuszna idea mimo wszystko, oraz coś co wielu kobietom daje poczucie bezpieczeństwa