Wpis z mikrobloga

Mam pytanie, kupiłem mieszkanie 60m2 (pierwotny rynek), mam rok do odbioru mieszkania więc mogę oszczędzać plus mogę zastanowić się jak chce to wykończyć mam kilka pytań. Mam nadzieje że ktoś chociaż na część odpowie.
- Brać stan deweloperski czy wykończenie pod klucz (koszt vs robota samemu vs firma do wykończenia)
- Zabudowana lodówka czy niezabudowana?
- Na pewno chce wziąć kogoś do odbioru mieszkania
- Na pewno chce uniknąć czarnych elementów jak umywalka/ect bo od razu widać brud, jakieś inne kolory/powierzchnie których unikać
- Jakie były wasze największe błędy przy urządzaniu mieszkania co inaczej byście zrobili
- Ktoś poleci jakieś kanały/blogi odnośnie inteligentnego domu/mieszkania jakieś wasze rozwiązania?
- Jak się nie dać naciąć fachowcom
- wykończenia które da się łatwo zrobić samemu aby oszczędzić a nie wymagają dużej wiedzy
- wykończenie które najlepiej dać do zrobienia komuś innemu bo wam nie wyszło

Mam nadzieje że pojawi się kilka odpowiedzi i ktoś pomoże. Udanego wieczoru
#nieruchomosci #remontujzwykopem #remont
  • 19
@smalbear: Zdecydowanie pod klucz, oczekiwanie na fachowców, wieczna spychologia (a bo krzywe ściany dla montera kuchni, a bo krzywa wylewka dla płytkarza, a bo podejście do rury nie takie dla hydraulika, a bo on tylko kładzie kable a nie zatynkuje bruzd itd.) - w pakiecie deweloperskim masz to wszystko w piździe.

Jak się nie dać naciąć fachowcom? W ogóle z nich nie korzystać ( ͡° ͜ʖ ͡°)
w pakiecie deweloperskim masz to wszystko w piździe.


@PfefferWerfer: a jak wygląda jakość usługi deweloperskiego wykończenia? Nie bvezie żadnej lipy typu nasmarkane zaprawą pod kafelkami czy inne hece?

aneksy są dla mnie przereklamowane.


@PfefferWerfer: aneksy to wymysł stworzony z racji budowania mieszkań z oknami na 1 stronę co by mieć światło w kuchni. ( ͡º ͜ʖ͡º)
jak wygląda jakość usługi deweloperskiego wykończenia? Nie bvezie żadnej lipy typu nasmarkane zaprawą pod kafelkami czy inne hece?


@wuwuzela1: Jak będzie to nie ma podpisanego protokołu odbioru i proszę to naprawić. Nigdy nie wiesz jakiego Mietka deweloper zatrudni na konkretną budowę, sam przecież tych płytek nie kładzie xD

aneksy to wymysł stworzony z racji budowania mieszkań z oknami na 1 stronę co by mieć światło w kuchni. ( ͡º ͜
jak wygląda jakość usługi deweloperskiego wykończenia?


@wuwuzela1: no tak jakbyś wziął sam ogarnął sobie fachowców, nigdy nie wiesz na kogo trafisz, i tu i tu może być lipa, z tym, że jak bierzesz od deva to oni są chociaż przez niego sprawdzeni i dodatkowo dostajesz kilka lat rękojmi a jak bierzesz typa z olxa to do bramy i się nie znamy
@smalbear:
1. Wykończenie pod klucz to zazwyczaj wykończenie pod wynajem. Płytki do określonej wysokości, ograniczone możliwości aranżacji.
2. Jak masz aneks kuchenny, to bym brał zabudowaną. Taką srebrna szafa słabo wygląda w salonie.
3. No brać.
4. Odnośnie łazienki to odradzam umywalkę z konglomeratu, czy jak to się nazywa. Tylko ceramika. U mnie już jest odbarwiona, bo różowy jakiś podkład zostawił i inne tego typu rzeczy.
5. Gdybym miał możliwość, to
@smalbear: ja bym na pewno spotkał się z projektantem bardzo wcześnie na etapie projektu funkcjonalnego. Powie na co zwrócić uwagę, gdzie dołożyć gniazdka , wypusty światła, może instalacje pod klimę, czy przesunięcie ściany. Na wczesnym etapie można to z deweloperem zrobić w miarę tanio.
Ja jeszcze wykańczam , dzisiaj dopiero prawie skończyli kuchnie i szczerze mówiąc to kolejnym razem wybrałbym stolarza niż sklep. Na pewno nie oszczędzaj na materiałach ,których długo
Jak się nie dać naciąć fachowcom


@smalbear:
1. Jak fachowiec działa jako firma i wystawia fakturę za robotę, to olej wszelkie narzekania, wymyślania bo widziały gały co brały i po to bierzesz firmę, bo się na tym nie znasz.
2. Jak masz Pana Henia z ogłoszenia , który trzaska fuchy to ja staram się wspólnie ocenić cały zakres robót , potrzebny czas (np. 3 dni, tydzień, pół miesiąca , 1,5 miesiąca)
@smalbear:

"Brać stan deweloperski czy wykończenie pod klucz (koszt vs robota samemu vs firma do wykończenia)"

Zależy, co komu się chce. Mnie na przykład niewiele. Jeśli nie zamierzasz (najwyraźniej) zatrudniać projektanta wnętrz, to brać pod klucz - nie warto się fatygować z samodzielnym realizowaniem generycznego projektu (a pewnie taki będzie indywidualny robiony bez projektanta). Już lepiej zapłacić za generyczny hurtowo sprawdzony, plus od razu masz nadzór.
@smalbear: unikać wykonania pod klucz, jeśli są tematy #!$%@? to ich ekipy to zapudrują, i jeszcze swoje puszki/butelki dołożą. Człowiek z zewnątrz robiący wykończenie, będzie na bieżąco pokazywał co jest nie tak.
@smalbear: - deweloperka
- to zalezy jaki chcesz efekt wizualny uzyskac, lodowki nie roznia sie niczym
- wez kogos do odbioru
- czarnej armatury unikaj jak ognia
- jak najwiecej kontaktow
- pilnowac fachowcow na kazdym kroku i zglaszac wszystkie zastrzezenia
- malowanie
- sciany nie to, ze mi nie wyszlo, ladnie zrobic sciany to juz trzeba umiec
@smalbear:
Zależy od dewelopera, jak deweloper chce +2tys za wykończenie od m2 to sam sobie to ogarniesz trochę taniej. Najlepiej zbieraj zapytania od firm wykończeniowych - unikałbym gotowych wykończeń typu standard za 700pln za pomalowanie ścian na biało i ułożenie paneli - zawrzyj w zapytaniu głądziowanie sufitów i ścian + malowanie, płytki na posadzce + ściany, listwy przypodłogowe z czego chcesz, montaż drzwi wewnętrznych, montaż armatury łazienkowej, kuchnię to oddzielnie sobie
@wuwuzela1: Jak będzie to nie ma podpisanego protokołu odbioru i proszę to naprawić. Nigdy nie wiesz jakiego Mietka deweloper zatrudni na konkretną budowę, sam przecież tych płytek nie kładzie xD


@PfefferWerfer: Tyle, że tego chyba nie da sie sprawdzic

- pilnowac fachowcow na kazdym kroku i zglaszac wszystkie zastrzezenia


@Miszcz_Joda: pilnowanie to za mało. tu trzeba wszystko mocno obwarowac karami umownymi na papierze. Nic na gebę i dobrze rozkładać
- to zalezy jaki chcesz efekt wizualny uzyskac, lodowki nie roznia sie niczym


@Miszcz_Joda: przede wszystkim rozmiarem i pojemnością się różnią. Za dobry model do zabudowy w rozmiarze 193x5x płaci się tyle co za dobrą wolnostojącą 203x70