Wpis z mikrobloga

@Ricdarico: Mnie interesuje. Chciałbym znać opinię osoby która miała okazję z tego korzystać i nie tylko na strzelnicy, ale także w warunkach polowych.
Czytam artykuły o tej broni i w zależności kto to napisał albo to jest najlepszy karabinek na świecie albo zwykły bubel.
A jak jest w rzeczywistości ?
@Riczi_znad_Wisly: łatwo się zapiaszcza przez swoją budowę, do tego łatwo rdzewieje - mój złapał rudą w mniej niż 24h po wyjęciu z worka, świeża seria z fabryki. Fajna ergonomia, ale nie rekompensuje to tego, że trzeba na niego chuchać i dmuchać. O ile rdzewienie idzie poprawić w procesie produkcyjnym, o tyle z zapiaszczaniem będzie trudniej. Generalnie, źle nie jest, ale szału też nie ma.
Mowie o wersji a2, niestety. Poprzednich wersji nie miałem okazji używać, więc nie wiem, czy i tak jest poprawa. W porównaniu do innych konstrukcji byłem niemiło zaskoczony przy czyszczeniu.
chodziło mi o użytkowanie w ciężkich warunkach, gdzie jest piach, błoto, woda itd. Jak się domyślam, na strzelnicy znajdującej się w budynku karabin raczej nie będzie się zacinał od błota i brudu.


@Riczi_znad_Wisly: a tego to nie wiem, miałem okazję używać tylko na strzelnicy ale nie wiem która to była wersja. Na 50 sztuk amunicji dwa razy się zaciął (pojedyńcze strzały) ale to na strzelnicy więc raczej nie od błota i