Wpis z mikrobloga

dziś anulowałem subskrypcję #youtubepremium
+ wszystkie ciekawy filmy ściągam za pomocą yt-dlp na nasa (Synology), który siedzi pod biurkiem
+ z nasem łączę się z telefonu, komputera, telewizora z każdego miejsca, z dowolnej sieci za pomocą Tailscale - bez otwierania żadnych portów na routerze
+ na nasie siedzi docker Jellyfin odpowiedzialny za odtwarzanie i streamowanie mediów
+ filmy bez reklam, na androidzie odtwarzanie w tle, picture in picture, możliwość ściągnięcie plików offline...
+ oczywiście, że "experience" jest lepsze na natywnym youtube, ale ... it's so good to be freee (like a freedom not like a beer)

#opensource #linux #it #youtube
  • 15
+ oczywiście, że "experience" jest lepsze na natywnym youtube, ale ... it's so good to be freee (like a freedom not like a beer)


@brightit: z tym bym się kłócił trochę. Od dawna robię podobnie do ciebie chociaż nie aż tak zaasansowanie. Zamiast subów mam skrypt który pobiera mi filmy z kanałów. Wtedy mogę sobie nawet zapomnieć o jakimś kanale na pół roku i do nigo wrócić bez konieczności szukania.

Natomiast
Zamiast subów mam skrypt który pobiera mi filmy z kanałów.


@Kryspin013: No to jest jasne, nie ściągam filmów ręcznie;) raz dziennie leci skrypt, który ściąga wskazane playlisty, z pominięciem tych filmów, które są już ściągnięte ofcoz.
@brightit robisz to żeby pozbyć się reklam? nie prościej zainstalować na telefonie revanced? Na tv korzystać z kodi, a na desktopie używać ublock origin w przeglądarce? Taki setup eliminuje 100% reklam na yt i nie wymaga homelaba do yt;d
@dzyndzla: nie chodzi tylko o YT. Ripuję swoje filmy z dvd i muzę, całkowicie zaprzestałem korzystać z Google photos... Dokumenty trzymam na Nextcloud... Powiedzmy taki mały projekt degooglifikacji. Przy dzisiejszych łączach można mieć własną chmurę i lać na korporacje. No i trzeba mieć jakieś hobby.
@Kryspin013: podalbys linka albo tresc skryptu?


@pawelkowy: nope, to jest prosty ale bardzo skrojony skrypt pode mnie i musiałbym ci wyjaśniać jak z niego korzystać a mi się nie chce xD

ogólnie to nie potrzebujesz nic więcej niż
yt-dlp --match-filter livestatus=notlive --download-archive archive.txt --batch-file videos.list --playlist-end=5

Gdzie:
--match-filter livestatus=notlive - pomija livestreamy trwające i zapisy livestreamów
--download-archive archive.txt - to plik z bazą danych filmów które
Sprawdź sobie całkowicie darmowe Googlowe pubsubhubbub : https://pubsubhubbub.appspot.com/


@dlycs: mógłbym ale po co? Musiałbym całość oprogramować dodatkowo a ja nie tylko yt tak pobieram bo a nie będę per każda usługa szukał rozwiązania i "subuję" często nie tyle kanały co nawet same playlisty bo np nie interesuje mnie 50% treści na jakimś kanale. No i też filtry yt-dlp mi nie będą wtedy działać (w sensie będą ale niezależnie od webpushów, więc