Wpis z mikrobloga

Zadzwoniła do mnie znajoma, czy nie mam możliwości załatwienia jakiejś spoko roboty dla jej syna, bo musi wykonać pracę na cele społeczne, ileś tam godzin. Mówię, że popytam wśród znajomych, ale pytam co się stało. Okazało się, że pół roku temu wzięli ukraińską rodzinę pod swój dach. Mają duży dom, a to była rodzina polecona przez kogoś tam i rzeczywiście są to super ludzie, zero problemów z nimi, pracują, pomagają itd. W każdym razie syn tej znajomej wygadał się o tym w swoim ogólniaku i klasowi freethinkerzy zaczęli go przez to wyśmiewać. Akurat cała klasa pojechała na dwudniową wycieczkę i jeden z tych typków, najbardziej antyukraińsko nastawiony, cały czas mu docinał. Młody nie wytrzymał i pod koniec wycieczki zasunął mu lutę, ale pechowo widział to nauczyciel. No i teraz ma wyrok - godziny do odpracowania (prawdopodobnie w schronisku dla psów), a tamten dzban obity ryj. Moim zdaniem uczciwy deal ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#ukraina #wojna #szkola #bekazpodludzi
  • 59
@Cosmo77: jedyne co sobie możesz, to spekulować, bo gówno o mnie wiesz. Ja mogę sobie spekulować, że sam jesteś gówniarzem mieszkającym z mamusią, który przypisuje komuś swoje kompleksy. Won na czarno, idź powyzywaj się z kolegami od #!$%@?. A jak wytrzesz mleko spod nosa to zrozumiesz, że dorośli ludzie inaczej załatwiają sprawy.
a młody nie dość że musi odpracowywać godziny to ma jeszcze pobicie na koncie


@Querly96: po 3 latach następuje zatarcie skazania w tym przypadku, a 90% pracodawców i tak nie wymaga zaświadczenia o niekaralności
@smutny_kojot no tak, bo taki skazany na karę ograniczenia wolności i zobowiązany do wykonywania nieodpłatnej, kontrolowanej pracy na cele społeczne sam dzwoni po ludziach i szuka sobie roboty. Wcale nie wyznacza jej ustanowiony kurator, wcale. ( ͡º ͜ʖ͡º)
@zjadlbym_kebaba:

serio wyobrażasz sobie sytuację, że masz 40 lat i dajesz się jakiemuś śmieciowi wyzywać od #!$%@? na przykład?


Serio wyobrażasz sobie sytuację, żeby dorosły poważny chłop dał się sprowokować wyzywaniem od #!$%@??

Debili możesz w życiu spotkać wielu. Jak każdemu zaczniesz ryj obijać, to ci życia na odpracowywanie tych wyroków nie starczy.
@smutny_kojot wow. W życiu by mi nie przyszło do głowy że za uderzenie w liceum może być proces. No ale w sumie tak przecież powinno być.

Taki człowiek jest 'karany'? W sensie już nie zostanie adwokatem?