Wpis z mikrobloga

#gielda #xtb Najwyższa pora się rozliczyć, przeglądam raport dla rynków zagranicznych, który udostępniło #xtb i widzę, że zarówno dla kupna jak i dla sprzedaży akcji wzięli kurs z NBP dla D+1 dla transakcji. Patrzę jak było w zeszłym roku i wtedy było dla kupna D-1 a dla sprzedaży D+1, też tak macie?
Inna sprawa, że dla dywident zagranicznych też po@!##%, zrobią więcej szkody tymi raportami niż pożytku.
  • 8
@fajny_gosciu: a wystarczyłoby jasne prawo określające jak się rozliczać albo przynajmniej jedna obowiązująca wszędzie interpretacja ( ͡° ͜ʖ ͡°) W tym roku XTB dostosowało się do większości z polskiego rynku i rozlicza kupno i sprzedaż wg D+1, imo w tegorocznym zestawieniu wszystkie kursy mam poprawne i rozliczają tak samo jak u kolegi @kalkulatorgieldowy. Tutaj jeszcze artykuł opisujący poszczególne domy maklerskie i jak przeliczają:
https://stockbroker.pl/jak-przeliczac-waluty-w-rozliczeniu-podatkowym/
a wystarczyłoby jasne prawo określające jak się rozliczać albo przynajmniej jedna obowiązująca wszędzie interpretacja


@meister_chlepka: No pewne, wystarczy zmienić rezydencje podatkową na kraj gdzie tak jest, bo w Polsce nie ma na to szans.

W tym roku XTB dostosowało się do większości z polskiego rynku i rozlicza kupno i sprzedaż wg D+1


To teraz zagadka, skoro rozliczenia były robione na dwa różne sposoby i uznali poprzedni za niepoprawny, to czy należy
@Asceus:
1. Jeśli ktoś ma taką możliwość to jak najbardziej
2. Nie uznali poprzedniego za niepoprawny - istnieją interpretacje uznające sposób z 2021 za poprawny, bo na taki cyrk pozwala polski system prawny ( ͡° ͜ʖ ͡°) Oni tylko dostosowali się do tego co robią pozostałe domy maklerskie, żeby nie odstawać. Ja osobiście mam #!$%@?, różnice wychodzą groszowe i wcale nie zawsze na korzyść US. Rozliczam więc
#gielda #pity #pit38 W pit/zg wpisuję się kraj giełdy czy kraj rezydencji ETF? Mam taką sytuację, że ETF na złoto (IGLN) ma rezydencję w Irlandii a handlowałem nim w Londynie (XLON). Byłem przekonany że wpisuje się Wielką Brytanie bo giełda tam jest ale skorzystałem ze strony @kalkulatorgieldowy i mi pokazuje w podsumowaniu, że Irlandia.