Wpis z mikrobloga

Drogie dzieci, ale historii to się z ChatGPT nie uczcie, bo istnieje ryzyko, że was w szkole zwyczajnie wybatożą jak im przyniesiecie rozprawkę z tej strony...

Szukałem sobie prostej niby informacji, jak duże były siły niemieckie w okupowanej Polsce w latach 1939-1945
Dużo różnych źródeł, szacunki od sasa do lasa, pomyślałem, a może ten symulator AI, taki mądry przecież niby jest...

Taką oto mundrość dostałem w odpowiedzi... => obrazki

NSZ faktycznie miało pewien kontrowersyjny epizod - Brygada Świętokrzyska rzeczywiście prowadziła z Niemcami rozmowy, w efekcie doszło do zawieszenia broni i polskie oddziały przeszły swobodnie przez linie niemieckie. Miało to jednak miejsce pod koniec wojny i dzięki temu udało się jednostce przejść na stroną zachodnich aliantów. Tu trochę więcej na temat
https://histmag.org/polski-ruch-oporu-cztery-organizacje-ktore-uksztaltowaly-polski-ruch-oporu-w-czasie-ii-wojny-swiatowej-13325

Ale skąd on do cholery dorzucił do kociołka samoobronę chłopską (nigdy o nich żadnej wzmianki nie widziałem) albo Legiony Polskie... to już naprawdę nie wiem.

Jako darmowy odrabiacz lekcji chatGPT jest zwyczajnie nieprzydatny, a wręcz szkodliwy.

Odpowiedzi chatGPT na zarzuty o kłamstwo w komentarzach.

#chatgpt #historia #nsz #iiws
źródło: Jak duże były siły niemieckie w okupowanej Polsce w latach 1939-1945
  • 52