Wpis z mikrobloga

Cześć. Mam taki problem i nie wiem co zrobic. Może ktoś pomoże. Oszukał mnie typ na sprzedajemy.pl, kupiłem siedzenie do motocykla, wysłałem mu kasę za siedzenie i wysyłkę, a on tą cała kasę wziął, jak za samo siedzenie i wysłał mi kuriera za pobraniem. Pisze do ciula co jest, a ten się nie odzywa. No to po kilku dniach prób, mówie sobie kij w to, odbiorę przesyłkę, może choć będzie dobra kanapa. No i dupa, kanapa zajechana, popękana. Pisze do niego, nie odpowiada, dzwonie, odrzuca. Sprzedajemy.pl odpisali mi że nie uczestniczą w sprzedaży i umywają ręcę. Poszedłem na policję, mówią że powiniem to mu odesłać, a jak nie odda kasy to będzie oszustwo. No nie uśmiecha mi się to wysyłać i płacić za koleją przesyłkę, a może nawet tego nie odbierze i mi to wróci. Nie jest to jakaś wielka kwota, ale nie sram kasą i nienawidzę takich #!$%@?. W scrn wszystko jest wyjasnione. Jak by ktoś coś poradził mądrego, to z góry dziękuję.

https://sprzedajemy.pl/oferty-uzytkownika-2225292?offset=30

#oszustwo #sprzedajemypl #internet #oszukujo #zakupyprzezinternet #motocykle
F0LLY - Cześć. Mam taki problem i nie wiem co zrobic. Może ktoś pomoże. Oszukał mnie ...

źródło: Screenshot_20230228_235657_Messages

Pobierz
  • 16
@F0LLY: Dobrze napisałeś, z takimi cwaniaczkami trzeba krótko jak z psem. Miałem kiedyś nieco podobną sytuację, gdzie oszustka z Allegro chciała mi wcisnąć uszkodzony towar opisany jako stan idealny, i nijak nie chciała zwrócić pieniędzy, z tą różnicą że Allegro stanęło po mojej stronie nakazując jej zwrot(ale ona i tak to olała). Dopiero jak wprost napisałem, że to ostatnia wiadomość jaką wysyłam i jak nie będzie zwrotu kasy do końca tygodnia
@F0LLY: Stricte nie widzę na szybko w necie, ale jak policja poradziła, wysłałbym list polecony z towarem z potwierdzeniem odbioru, którego będziesz miał kopię stwierdzający iż chcesz zwrócić produkt i otrzymać zwrot kasy, ponieważ posiada wady o których nie zostałes poinformowany. Jeżeli na to nie zwróci kwoty, nie odbierze listu, powinieneś zgłosić to na policję jako oszustwo(zachowując oczywiście wszelkie potwierdzenia nadania/odbioru, treści korespondencji). Jeżeli nie zwróci kasy a policja przyjmie zgłoszenie
@F0LLY: ja tam przetarć nie widzę tylko pęknięcia.
Zobacz czy nie ma nowego poszycia do kupienia do tej kanapy. Ja w zeszłym roku zakładałem na swoją i wyszło jak z fabryki. Jak coś służę pomoca. Internetowa.
@mpetrumnigrum: No nie chce mi się czepiać terminologii, typ napisał że jest cała i nieuszkodzona, przyszła sparciała i popekana, a od strony baku to już w ogóle dziura. No ale nie ważne. Myślałem że 49zł za dobrą kanapę, będzie dobrym rozwiązaniem. Już mam pgarnięty materiał i swoją sobie obiję na nowo. Myślę że ogarnę, bo mamualnie robię prawie wszystko sam przy moto, ale jak by się pojawiły problemy, to się odezwę.
F0LLY - @mpetrumnigrum: No nie chce mi się czepiać terminologii, typ napisał że jest ...

źródło: Screenshot_20230301_213619_Gallery

Pobierz