Wpis z mikrobloga

  • 0
@cwlmod nie mam w aucie isofixa. Musiał bym dokupić bazę itd. Nie wiem na ile poprawia bezpieczeństwo isofix, ale nie planuje wyciągać fotelika z auta więc łatwość montażu nie robi mi różnicy.
Przeważnie można montować foteliki z isofix samymi pasami, ale foteliki te mają często taka "dobudówkę" na dole, która jest wtedy zbędna. y
Nie znam się na tym za bardzo, bo poprzedni fotelik dostałem w spadku i się nie zagłębiałem wcześniej
  • Odpowiedz
  • 0
@garbagedriver Citroen C5 X7 2008 kombi
ale tak jak pisałem wyżej, taki dodatkowy zestaw to chyba tyle, że łatwiej wpinać fotelik bo raczej stabilności i bezpieczeństwa nie poprawi ?
  • Odpowiedz
@Mindfock: to na 100% masz ISOFIX, włóż rękę między oparcie i siedzenie i powinien być tam taki drut z dwoma uchwytami to jest usofix. Co do stabilności uważam, że z tym mocowaniem jest dużo bezpieczniej, sam szukałem samochodu z isofixem bo pasami możesz za lekko złapać i potem tragedia gotowa. Co do fotelika ja używam dwoch fotelików cybex S2 i ifix, zawsze ja kupuję nowy to pytam o jak najlepsze wyniki
  • Odpowiedz
  • 0
@garbagedriver @majk_emigrant
Macie racje, jest.
Nie wiem jakim cudem to przeoczyłem.
Okazuje się, że zamontowane są trochę wyżej niż standardowo, co generuje problem bo mało który fotelik pasuje.
To już na jakieś facebokowej grupie cytryniarzy ogarnę.
  • Odpowiedz