Wpis z mikrobloga

Rozumiem że mam z---------ć do prawie 70 roku życia i właściwie przez ten okres zarobić prawdopodobnie tylko na chów klatkowy w bloku w mieście wojewódzkim? ehhhhh

#przegryw
HausHagenbeck - Rozumiem że mam z---------ć do prawie 70 roku życia i właściwie przez...

źródło: img

Pobierz
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 20
@HausHagenbeck
To zależy. Jeżeli użyjesz mózgu i pojedziesz chociażby do Niemiec wykonywać najprostsza pracę zawodowego kierowcy jak ja to może 5 lat Ci wystarczy jak to powiedziałeś na chów klatkowy. Sa możliwości, musisz korzystać.
  • Odpowiedz
@HausHagenbeck: Uzyj tego co masz między uszami to może uda się coś przyspieszyć. Winne są rynki, państwo, dom w którym się urodziłeś i podaż pieniądza.... nie masz na to wpływu. Masz wpływ na to jak spędzisz ten czas do 70. Weź się k---a do roboty :)
  • Odpowiedz
@mikelvo: Zdecydowanie. Przecież musi być jakiś sposób aby zachęcić osoby wykwalifikowane do migracji i pracy w tych krajach UE którym grozi problem demograficzny w nadchodzących dziesięcioleciach. Dzieci emigrantów które tam się urodzą będą już obywatelami kraju do którego wyjechali ich rodzice. Akurat kierowców ciężarówek należących do firm zarejestrowanych w PL ta zasada nie obejmuje ale zdaje się że powstały już pewne regulacje żeby ich negatywny wpływ na rynek państw uprzywilejowanych
  • Odpowiedz
@mikelvo: to jest ślepa uliczka.. wyjedziesz za ta zagranicę odłożysz kasę na mieszkanie kupisz urządzisz i co dalej. Wtedy jesteś w punkcie. mam mieszkanie nie mam pracy. i co znowu za granicę aby stało puste czy w Polsce znajdziesz jako kierowca że będziesz musiał z kimś mieszkać bo samemu nie starczy na czynsz i rachunki? Chyba że kierowca C, ale wtedy żyjesz w kabinie więc po co Ci mieszkanie.

Po
  • Odpowiedz
@r5678 @janbrz @RandomowyTyp@
Odpowiadając na pytania. Pracuje u Niemca na c+e 5 dni w tygodniu. Praca bardzo lekka,dzień w dzień śpię w swoim pokoju i łóżku mam stała trase. Weekend zawsze w Polsce Chemnitz-Wroclaw. Daleko nie ma. Zarabiam po odliczeniu mieszkania około 3keuro netto. Więc matematykę zostawiam Wam czy 5 lat wystarczy żeby odłożyć na kwadrat w Polsce. Nie jeżdżę 3.0 V6 dieslem jak koledzy którzy płaczą ile
  • Odpowiedz
@r5678
Masz dużo racji. Tyle że jezeli pracujesz i nie chcesz spędzić w pracy do końca życia to się uczysz czegoś. Ja mam tak z byciem zlata rączka , cały czas uczę się o elektryce, hydraulice w miarę możliwości dokupuje sprzęt po promocji a w weekendy przekuwam to w praktykę. Nie chcę być kierowcą całe życie ale jeżeli będę miał fach w ręku i język na dobrym poziomie to będę mógł
  • Odpowiedz
@mikelvo: mi sie podoba to ze pracujesz u niemca a nie u p0laka, bo rozumiem tam jest cywilizowana praca na miejscu? Ja chce do holandii wyjechac zeby pracowac na miejscu moze byc kierowca bo mam duze doswiadczenie w kurierce albo dystrybucji na C bo C+E malo jezdzilem ale tez cos potrafie, poprostu zeby nie z---------c bog wie jak, miec tam jakies zakwaterowanie i tyle, bo u mnie nie ma pracy
  • Odpowiedz
@RandomowyTyp
Jak masz możliwość i masz odwagę idź na duże. Lepiej zacząć zawsze z wyższego szczebla. Ja też nie miałem doświadczenia a teraz twierdzę że jazda to bułka z masłem.
  • Odpowiedz