Wpis z mikrobloga

@Rkschuwdu: @Wodzionka Cycki zostały z następującego powodu. Młody chłopak produkuje dużo testosteronu -> w otluszczonym organizmie jest on przekształcany do estrogenu -> powoduje to rozwój kobiecych cech płciowych, m.in. wzrost tkanki gruczołowej na klatce piersiowej, po schudnięciu znika tkanka tłuszczowa ale tkanka gruczołowa nie podlega redukcji, nazywa się to ginekomastią i naprawia się to jedynie operacyjnie.

Wiem z własnego doświadczenia ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@PfefferWerfer: To nie jest przerost gruczołu (gino) tylko lipomastia, choć OP powinen wiedzieć lepiej. Pomiędzy jednym a drugim jest zasadnicza różnica - lipo nie kwalifikuje się tez do operacji (chyba, ze plastycznej, ale nie w ramach NFZ). Gino możesz stwierdzić tylko poprzez USG - tak tez powinien zrobić OP.

Jak OP zejdzie jeszcze trochę % bf i potem dobuduje mięsa w cyckach to będzie w stanie to praktycznie zakamuflować, ale przy
@AVOIDME: Dla mnie po sutkach wygląda jak gino, ale jak sam wiesz lipo często idzie w parze. Na prawym zdjęciu wygląda jak tkanka gruczołowa u młodej dziewczyny, więc moim zdaniem wykształciły się przewody mleczne i tkanka gruczołowa.

Na Gino NFZ też nie robi operacji dopóki to nie jest jakiś gigantyczny kaliber który upośledza funkcjonowanie, zarówno ginekomastia jak i lipomastia jest usuwana laparoskopowo zależnie od potrzeb. W 2020 to kosztowało 3-6k PLN.