Wpis z mikrobloga

Zrobiłem sobie podkładkę swiecącą pod zdjęcia produktowe, w końcu to zaczyna jakoś wyglądać choć od początku mam gigantyczny problem ze zdjęciami swoich rzeczy.

Jakieś protipy dla początkującego fotografa produktowego? Pierwszy raz w życiu mam dostęp do innego aparatu poza tym w telefonie, bawię się od paru dni Sony a5100 trzema obiektywami (kitowym, 55-210 Sony i heliosem 44-3) więc każda rada na wagę złota, szczególnie jeśli chodzi o zdjęcia produktowe ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#fotografia #fotografiaproduktowa

#rozkminkrzaka
bkwas - Zrobiłem sobie podkładkę swiecącą pod zdjęcia produktowe, w końcu to zaczyna ...

źródło: _DSC0012

Pobierz
  • 12
@bkwas: Amatorskie odczucia. Nie wiem, czy tło tutaj nie odwraca za mocno uwagi od fotografowanego obiektu. Jest rozmyte (na plus), ale nadal dosyć mocno kontrastowe w porównaniu do tematu głównego. Może też dlatego, że fotografowany obiekt tutaj ledwo widać. Powiedziałbym, żeby go doświetlić, tylko że pewnie celowo fotografujesz w ten sposób, żeby uwydatnić elementy świecące. Trudny temat. Może powinienem wreszcie zrobić u Ciebie jakieś zakupy, to będę mógł samemu poeksperymentować. :)
@bkwas nie jestem fotografem ale za to wykopkiem więc się wypowiem. Te twoje świecidełka to dobrze widać na tym co wcześniej. Mech fajnie wygląda a świecidełka dobrze widać. Jak miras wcześniej pisał to znikło na tle. Ale pracuj dalej. Może jednak uda Ci się wyeksponować towar.
@VGT: uwierz mi, wiem że ciężki temat bo zmagam się z nim od lat a moje umiejętności w tym temacie stoją na jednym poziomie niestety :/

Ale racja - nie pomyślałem że tło może rozpraszać a w sumie jestem w stanie je rozmazać bardziej, dzięki za sugestie :)

Okazało się, że mam dużą butelkę żółtego świecącego pigmentu - gdy go porządnie naswietlę daje delikatne ale ładne miękkie światło więc chyba sprobuję
bkwas - @VGT: uwierz mi, wiem że ciężki temat bo zmagam się z nim od lat a moje umiej...

źródło: IMG_20230225_201653

Pobierz
@kupczyk: i o to chodzi - naprawdę potrzebuje szczerych opinii bo te zdjęcia jednak muszą trochę "sprzedać" produkt, a w tym przypadku celuje w USA w sklepie który nie ma żadnych opinii wiec tym bardziej muszę zachęcić ludzi zdjęciem.

To w takim razie to zdjęcie dam po prostu jako jedno z wielu a nie to główne a nad głównym pogłówkuję :D
@bkwas: Zdecydowanie lepiej w temacie ustawienia obiektu. Właśnie zapomniałem o tym wspomnieć w pierwszym wpisie, ale sam dochodzisz do tych samych wniosków. W fotografii np. jest sugestia aby nie fotografować obiektu "na wprost", bo jest płasko. Lepiej ustawić się pod kątem. Na drugim zdjęciu obróciłeś się o 45 stopni w bok, dzięki czemu lepiej widać bryłę pod kątem, a także zdjęcie nie jest prosto z góry, tylko także pod kątem w
VGT - @bkwas: Zdecydowanie lepiej w temacie ustawienia obiektu. Właśnie zapomniałem o...

źródło: images

Pobierz
@VGT: w skrócie - muszę kombinować ze światłem w takim razie. Trochę szkoda bo nie mam zbyt dużo dobrych źródeł światła i zawsze miałem z tym problem ale z drugiej strony domowymi sposobami bez problemu przecież mogę kombinować, szczególnie że namiot bezcieniowy mam, tak samo tani lightbox.

Ale ostatnio do mnie doszło, że przecież w tak ciemnych warunkach mogę wykrzystywać monitor jako delikatne oświetlenie.

Dzięki za ten komentarz, idzie do skopiowania
Ej Ty chyba oszalałeś człowieku z tym zamówieniem O.o


@bkwas: Uświadomiłem sobie, że breloki przy kluczach nie wymienione chyba od 15 lat, więc uznałem to za dobrą okazję na zmiany. :)
@bkwas: wizualnie to staraj się zwracać uwagę na to żeby kadr był prosty bo narazie widzę że w przypadku jednego jak i drugiego zdjęcia jest krzywo. No i lepiej pod kątem uchwycić obiekt faktycznie niż tylko z góry. A doświetlić mógłbyś np. jakąś lampą pierścieniową? Przynajmniej na początek kupić taką za stówę bo to na pewno tańsze niż lampy do makrofotografii.
@KrzywdaBolesna: Jeśli chodzi o oświetlenie w tak ciemnych warunkach największy problem mam z intensywnością - tryt świeci relatywnie słabo, więc muszę działać na długim czasie naświetlania i dodatkowe lampy robią bardzo dużą zmianę którą ciężko mi kontrolować, więc chyba powoli pora na w miarę profesjonalne oświetlenie led z możliwością zmiany barwy + zmiany intensywności, bo tutaj naprawdę różnica 10 lumenów w tą czy tamtą robi mi dużą różnicę.

Teraz latam dookoła
więc chyba powoli pora na w miarę profesjonalne oświetlenie led z możliwością zmiany barwy + zmiany intensywności, bo tutaj naprawdę różnica 10 lumenów w tą czy tamtą robi mi dużą różnicę.


@bkwas: to może po prostu posklejaj to w hdr po co się męczyć jak mamy 21 wiek.