Wpis z mikrobloga

#obowiazkowecwiczeniawojskowe #lewica

Obejrzałem całą konwencje lewicy na temat bezpieczeństwa kraju i wychwyciłem 2 ciekawe fragmenty.

27:50
,,Potrzebujemy wiedzy cywilów, logistyków, informatyków, ratowników medycznych, czy lekarzy. Po odpowiednim przeszkoleniu wojskowym, Ci ludzie będą wzmacniać nasz potencjał obronny."

Fragment od 27:25
https://www.youtube.com/live/poBP2ZrIk8M?feature=share&t=1645

28:35
,,Kolejna sprawa to wsparcie armii zawodowej silną rezerwą. Doświadczenia Ukraińskie pokazały nam jak ważną rolę mogą ogrywać wojska rezerwy, które zabezpieczają nieobjęte działaniami wojennymi tereny, współtworzą logistykę, wspierają ludność cywilną, ale mogą też uczestniczyć w walce."

https://www.youtube.com/live/poBP2ZrIk8M?feature=share&t=1714

Ja zrozumiałem to tak, że lewica nie chce wprowadzić obowiązkowej służby wojskowej, lecz chce wprowadzić obowiązkowe ćwiczenia.
  • 8
@Kek11: To źle zrozumiałeś. Silna rezerwa to liczna i wyszkolona rezerwa. A tej nie mamy. Myślisz że cywile będą powoływani na ćwiczenia bez przysięgi i wpisaniu ich do rezerwy?
@KAGA91: Liczna i wyszkolona rezerwa? A kto ma w niej być skoro zakładamy, że nie będzie obowiązkowych ćwiczeń i służby wojskowej? Stare dziadki, którzy zaraz idą na emeryturę? To raczej nie będzie silna i liczna rezerwa. Mam nadzieję, że jednak się mylę i lewica chce wprowadzić bezobjawową rezerwę :)
@Jeesup: Rezerwistą, ale pasywnym. Po złożeniu przysięgi możesz normalnie iść do rezerwy pasywnej. Nikt Cię nie może zmusić do aktywnej (póki co).

Nie wiem czy wiecie, ale od tego roku prawo się zmieniło i każdy kto przeszedł kwalifikację wojskową i ma A B czy D jest w rezerwie pasywnej. Czyli w zasadzie 95% facetów w Polsce.
Luqart - @Jeesup: Rezerwistą, ale pasywnym. Po złożeniu przysięgi możesz normalnie iś...

źródło: zdj-pobor.yduu

Pobierz
@Luqart: jest w rezerwie pasywnej ale brakuje mu przymusowej przysięgi wojskowej żeby mogli wysłać na wojnę no to cyk..... 2 dniowe cwiczenia wojskowe ( ͡° ͜ʖ ͡°)