Wpis z mikrobloga

@radziuxd ja bym tutaj dodał jeszcze zwiększony koszt energii i innych produktów potrzebnych do przetwarzania ropy na paliwa. No i raczej dużo diesla idzie z Polski dla wojsk Ukraińskich więc niestety odbija się to na stacjach. W każdym razie, chcę wierzyć, że to ma realny wpływ na te ceny.
tymczasem cena ropy przez ostatni rok wygląda tak. Cena jest identyczna jak rok temu. Złotówka jednak kosztuje 4,46 a nie 4,10 -> czyli 10% więcej.

czyli co paliwo powinno być droższe o 10% niż rok temu. A jest droższe o 30%.


@Sarza01: w swoich obliczeniach, znaczy w wysrywie, nie uwzględniłeś tego że jest wojna z krajem, z którego Europa importowała znaczną część paliw. Podaż paliw się ograniczyła, więc ceny wzrosły (prawo
7,15 nieźle u mnie 7,58 i do dziś pamiętam jak Pinokio mówił żeby nie tankować bo ceny się nie zmienia... Zjeb


@Fromsky: Już tak #!$%@?ąc od rządów pis, to jeżeli większość ludzi się rzuciła na stacje to jako ktoś u władzy starałbym się zrobić coś aby ludzie przestali to robić bo prowadziło to do paraliżu, kiedy nie było by paliwa na stacjach do czasu następnych dostaw. Nie wspominam o sytuacjach kiedy
w swoich obliczeniach, znaczy w wysrywie, nie uwzględniłeś tego że jest wojna z krajem, z którego Europa importowała znaczną część paliw. Podaż paliw się ograniczyła, więc ceny wzrosły (prawo popytu i podaży).


@radonix: ale ty widzisz tam wykres cen ropy? Czy nie widzisz? CL - Crude OIL - to jest cena ropy na giełdzie COMEX. Po takiej cenie każdy kupuje ropę. Widzisz, że cena jest taka sama jak rok temu czy
Sarza01 - >w swoich obliczeniach, znaczy w wysrywie, nie uwzględniłeś tego że jest wo...

źródło: Zrzut ekranu 2023-02-24 113142

Pobierz
@Sarza01: o ruski funkcjonariusz xD ruski funkcjonariusz pisze o pisowskich funkcjonariuszach jak nie wie co odpisać gdy został zaorany.
Cena gazu to tylko jeden element samych kosztów produkcji paliw, obok kosztów energii elektrycznej, wzrostu pensji pracowników czy kosztów dodatków.
Jak napisałem w poście, którego nawet nie przeczytałeś dokłądnie - najważniejszym powodem wzrostu cen w całej Europie jest ograniczenie podaży paliw (GOTOWYCH PALIW, NIE ROPY)z kraju twoich zleceniodawców

Podaż paliw się ograniczyła,
radonix - @Sarza01: o ruski funkcjonariusz xD ruski funkcjonariusz pisze o pisowskich...

źródło: ceny 95

Pobierz
@radonix: 2 razy napisałeś kłamstwo

Podaż paliw się ograniczyła, więc ceny wzrosły (prawo popytu i podaży).


@radonix: raz tutaj, pomimo tego, że miałeś wykres przed oczami.

wzrost cen gazu


@radonix: drugi raz tutaj, co udowodniłem kolejnym wykresem.

Nie mamy o czym rozmawiać. Kłamiesz prosto w oczy. Nie gadam z takimi ludźmi.
@Sarza01: albo nie rozumiesz polskiego wystarczająco dobrze ruski funkcjonariuszu, albo nie ogarniasz tematu o którym rozmawiamy xD
Piszę wyraźnie, że podaż paliw na rynku europejskim się zmniejszyła, z powodu sankcji na głównego dostawcę tych paliw, co jest głównym powodem wzrostu ich cen. DO TEGO dochodzi wzrost kosztów produkcji samych paliw, a więc koszty gazu, energii, pensji i dodatków do paliw. Nie gadasz ze mną, bo nie jesteś w stanie, nie ogarniasz
a więc koszty gazu,


@radonix: no tak zapomniałem przecież że pis nas wali na hajs przez pgnig i gaz też mamy drożej niż wszyscy xD

perpetum debilum - paliwo droższe bo wszystko jest droższe bo pis wprowadził inflacje 20% xD

Jeszcze raz DZIEKUJE PAN PIS. I DANIEL BRUDNA PAŁA OSRAJTEK.
@Sarza01: raczej próby prostowania bzdur które napisałes i to całkowicie udane. A dowodem tego jest twój nerwowy post odchodzący od meritum, w którym dodatkowo próbujesz mnie obrażać ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Fromsky: Spokojnie na szczęście działania rządu w genialny sposób przeciwdziałają problemom. Posrednio zakazali kanistrów ( ͡° ͜ʖ ͡°) teraz co najwyżej zatankujesz bak i nie będziesz siał paniki na stacji, próbując się zabezpieczyć przed głupotą rządu ( ͡° ͜ʖ ͡°). Jeszcze byś pomyślał że nie jesteś na czyjejś łasce cały czas