Wpis z mikrobloga

@Canova: WYGLĄD (pkt 96 RO SZ RP): Żołnierz kobieta na czas wykonywania
zadań służbowych ma mieć włosy krótkie lub krótko upięte i nie może
stosować wyrazistego makijażu oraz jaskrawo pomalowanych paznokci.
BIŻUTERIA, OZDOBY (pkt 97 RO SZ RP): Żołnierzom występującym
w mundurze zabrania się noszenia wszelkiego rodzaju biżuterii oraz
ozdób. Zezwala się jedynie na noszenie zegarka, obrączki oraz sygnetu
lub pierścionka.
@ffrugopl: to już nie te czasy, na pododdziałach sa konsole, ale fakt że ona na 99% jest inaczej traktowana bo mimo to że to nie jest zeta z lat 90tych to jednak fryzura regulaminowa (wlosy nie moga dotykac munduru, spięte w kok bądż uczesane tak by były w warkoczu). Paznokcie pomalowane sa dozowolone ale na pewno nie wydluzane bo to zwyczajnie grozi zerwaniem paznokcia przy jakiekolwiek dynamicznej pracy na broni. Co
mam też wątpliwość, że w wojsku można mieć taką wystającą biżuterię. Piłkarze na przykład podczas meczu biżuterii nie mogą mieć.


@Adaslaw: sam skomentuję własny komentarz - bo teraz to sprawdziłem:
Żołnierzom występującym w mundurze zabrania się noszenia wszelkiego rodzaju biżuterii oraz ozdób. Zezwala się jedynie na noszenie zegarka, obrączki oraz sygnetu lub pierścionka.

Źródło:
https://www.wojsko-polskie.pl/awl/u/05/25/052540ff-fa4a-4cac-93ea-7504c766095b/vademecum_szkolenia_podstawowego.pdf
@Canova: jak ją przywozi pod jednostkę rządowa limuzyna, to pewnie nawet silnika nie gasi, tyle ta jej "służba" trwa. W mundur, poza do zdjęcia i elo na pilates. Pewnie nawet te pyzy ktoś będzie musiał za nią zanieść do okienka.
Rozwaliło mnie zdjęcie, gdzie leży sobie na wozie (łóżku), światło zapalone (czyli przed capstrzykiem). Kiedyś przed przysięgą można się było położyć dopiero na capstrzyk. W dzień co najwyżej taboret i to tylko na chwilę.


@ffrugopl: No to byliśmy w dwóch różnych armiach. Mi nikt nie zabraniał położyć się na łóżku gdy byłem przed przysięgą.