Wpis z mikrobloga

Chciałbym się wybrać z #rower do Niemiec, podróż pociągiem, o ile kupno biletu z rowerem po Polsce to żaden kłopot, ale na pociągi niemieckie w żaden sposób próbując kupić bilet nie mogę dodać biletu rowerowego, podróż po Brandenburgii, czy bilet na rower należy kupić u konduktora czy jak to wygląda? #niemcy #kolej #pociagi
  • 5
@tabarok a to jest pociąg tylko na terenie Niemiec, czy międzynarodowy? Miałem podobny problem z międzynarodowym i kupiłem do granicy polski bilet, a z najbliższej wiochy w Nienczech niemiecki. Między nimi trzeba było pyknąć na rowerze.

Jeżeli jedzie tam polski pociąg, to na nie da się kupić bilet z rowerem tylko na dworcu
  • 0
@trzyes: Dojeżdżam, do Gubina by tam wysiąść i dojechać na stację Guben aby stamtąd pojechać dalej w głąb Niemiec, pomimo że mój pociąg właśnie kończy bieg w Guben, więc identyczna sytuacja. To wiem. Problemem jest natomiast bilet z Guben na rower, bo nie da się go kupić przez internet, już coś tam się dowiadywałem i niby do konduktora trzeba iść i kupić bilet na ten przejazd albo 24 godzinny na rower.