Wpis z mikrobloga

#rosja #ukraina #wojna tak się zastanawiam dlaczego nikt nie wpadnie na taki pomysł żeby stworzyć jakiegos pseudo miliardera który odkupuje sprzęt wojskowy od państw i przekazuje go za darmo Ukrainie? Mam wrażenie że Państwa nie musiały by się tak narażać. Skoro odkupili Black hawka od jakiegoś prywatnego gościa, czemu nie zrobić tak z większą ilością sprzętu
  • 6
@WykopekMichal33: hmm.. bo to nie wygląda tak że masz 100 miliardów to możesz sobie kupić czołg. Znaczy się wygląda to tak, ale nie wiem w Burkina Faso( nie obrażając tego pięknego kraju). Broń kupuje się od firm zbrojeniowych a zbrojeniówka w głównej mierze jest państwowa, są kontrakty między państwami itp itd. nie możesz pójść do mesko i kupić sobie kilka gradow. Nie ma sklepów z gradami;) ( ͡° ͜ʖ
@WykopekMichal33: pewnie właśnie tak to działa, teraz handlarze bronią muszą mieć ogromny ruch w interesie, tylko nie przekazują nic za darmo :)
pewnie powstawia fajne filmy o tym jak jakiś agent kupuje od ruskich zza Uralu broń którą później odsprzedaje Ukraińcom

ps. tak, naoglądałem się filmów ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@SpalaczBenzyny: ten słyny magazyn Leopardów 1 i czołgów AmX, to złomowisko. Gołe skorupy. Wyprodukować do tego amunicje, zmodernizować i wyremontować... Gdy Europie Leopardy 2A4 są do wymiany na nowe bo nie opłaca siłę modernizować.