Wpis z mikrobloga

@SZESCIOPAK_HARNASIA: @jedrek_masta

No to tutaj twierdzą inaczej:

KIEDY POLISA WZNAWIA SIĘ AUTOMATYCZNIE (I POTRZEBNE JEST WYPOWIEDZENIE OC)?


Polisa OC jest automatycznie przedłużana na kolejny rok w przypadku, kiedy to Ty ją wykupiłeś (a nie np. poprzedni właściciel auta) i opłaciłeś pełną składkę. Jeżeli jesteś w takiej sytuacji, a chcesz zmienić ubezpieczyciela, musisz złożyć w swoim obecnym towarzystwie wypowiedzenie umowy OC.


Umowa nie wznowi się, jeżeli dostałeś ją od zbywcy wraz z
Pobierz jinnoman - @SZESCIOPAKHARNASIA: @jedrekmasta 

No to tutaj twierdzą inaczej:
KIEDY PO...
źródło: Maxthon Snap20230222154742
@Adams_GA:

Według tego co czytam to nie trzeba wypowiadać OC w przypadku kupna samochodu, ponieważ taka umowa nie jest przedłużana automatycznie. Dlatego nie ma obawy posiadania podwójnego OC.

Polisa jest przedłużna automatycznie tylko w przypadku własnoręcznego zakupu polisy.
@jinnoman: ty coś tam czytasz, ale dalej nie rozumiesz istoty, która sprowadza się do tego, że jak kupujesz auto które ma np. OC do 31 grudnia 2023 roku, to to OC dalej istnieje do tego 31 grudnia 2023 roku. Dopiero po tym dniu się nie przedłuża. Natomiast jak kupiłeś auto z taką polisą i kupisz sobie swoją polisę dodatkowo to masz wtedy 2 ubezpieczenia. Nic nie wygasa automatycznie w momencie kupna
@Adams_GA: Ty za to wogóle nie umiesz czytać, bo nie zrozumiałeś treści mojego pytania kompletnie.

Ja się pytam czy ubezpieczenie, które otrzymujesz wraz z kupnem samochodu trzeba wymówić, czy ono wygasa automatycznie.

I na podstawie wyjaśnień, które podałem powyżej wynika, że takie ubezpieczenie wygasa automatycznie, więc jak wezme nową polise w innej firmie to wcale nie nie będe miał 2 ubezpieczeń.

Nie wiesz o czym mówisz i gadasz bzdury, a się
@jinnoman

że takie ubezpieczenie wygasa automatycznie, więc jak wezme nową polise w innej firmie to wcale nie nie będe miał 2 ubezpieczeń.


To się zdziwisz. Ale rób jak uważasz.
@jinnoman: xD zabolało? To dobrze może przemyślisz swoje pytania bo wszyscy ci odpowiadają i dalej nikt nie wie z czym ty masz problem i czy chodzi ci o wypowiedzenie oc zaraz po zakupie samochodu czy w związku z końcem polisy i zakupem nowej xD i gdzie gadam bzdury rzekomo? XD dokładnie ci wszystko wytłumaczyłem w różnych wariantach xD szkoda czasu tracić na pomoc takim ludziom jak ty
@Adams_GA:

Chyba ciebie zabolało, bo dalej brniesz w dyskusje nie na temat i potwierdzasz, że nie umiesz czytać.

I nie wszyscy odpowiadają, tylko 3 osoby, które tak jak ty nie umieją czytać najwyraźniej.

dalej nikt nie wie z czym ty masz problem i czy chodzi ci o wypowiedzenie oc zaraz po zakupie samochodu czy w związku z końcem polisy i zakupem nowej xD


Czyli potwierdzasz, że nie wiecie o co chodzi,
@jinnoman: z własnego doświadczenia i ogólnej wiedzy, którą inni próbowali ci przekazać, a którą ignorujesz. Ale twoja sprawa, whatever.

Nawet teraz UFG wciąż widzi dwie moje polisy pomimo wypowiedzenia tej, którą dostałem wraz z kupnem samochodu.
że to ja tobie pomogłem, bo ty nie wiedziałeś, że nie trzeba wypowiadać ubezpieczenia po kupnie samochodu, bo ono wygasa automatycznie. Jesteś niewdzięcznikiem.


@jinnoman: xD no tak tak, wcale o tym nie wiedziałem i wcale Ci tego nie napisałem XD o np. tutaj:
https://wykop.pl/wpis/70499777/czy-to-sa-normalne-praktyki-przy-zawieraniu-umowy-#249909177

Tak z pamięci to polisa się nie przedłuża chyba tylko jeśli chodzi o polisę OC którą nabyłeś razem z samochodem i w przypadku braku opłacenia


albo tutaj
@Krupier:

z własnego doświadczenia i ogólnej wiedzy, którą inni próbowali ci przekazać, a którą ignorujesz. Ale twoja sprawa, whatever.


Nie ignoruje tylko akurat ci inny się wypowiadali nie w temacie.

Nawet teraz UFG wciąż widzi dwie moje polisy pomimo wypowiedzenia tej, którą dostałem wraz z kupnem samochodu.


Czy oni ci wysłali jakąś oferte przed odnowieniem umowy?
@Adams_GA:

Typie co ty piszesz wogóle. Przecież ty pleciesz bez sensu:

a chcesz płacić 2 ubezpieczenia?


Już w pierwszym komentarzu jesteś nie na temat i wykazujesz, że nie wiedziałeś, że umowa wygasa automatycznie, bo jak byś wiedział to byś nie twierdził, że będe płacić 2 ubezpieczenia.

Jeżeli miałbym płacić 2 ubezpieczenia to znaczy, że twierdzisz, iż umowa nie wygasa autmatycznie jednak.

Tak z pamięci to polisa się nie przedłuża chyba tylko