Wpis z mikrobloga

Czy to są normalne praktyki przy zawieraniu umowy na ubezpieczenie samochodowe?

Pamiętaj, żeby wypowiedzieć umowę u dotychczasowego ubezpieczyciela, najpóźniej jeden dzień przed końcem obowiązywania polisy. Jeśli tego nie zrobisz, zostanie ona przedłużona automatycznie, a ubezpieczyciel będzie miał prawo naliczyć kolejną składkę. W załączeniu znajdziesz formularz wypowiedzenia umowy.

#pytanie #ubezpieczenie #samochody #prawo
  • 15
@Adams_GA: Dlaczego miałbym płacić 2?

Mój obecny ubezpieczyciel nie informował mnie o konieczności wypowiadania umowy. Czy z nim też musze wypowiedzieć?

Myślałem, że umowa jest zawierana automatycznie tylko na rok.
@Dziki_czoug: To dlaczego mój obecny ubezpieczyciel tego nie wymaga?

Czyli jak nie wypowiem umowy, a ubezpieczyciel sobie naliczy nową składke 2 razy wiekszą albo samochód sprzedam to też będe musiał zapłacić?

To nie brzmi zbyt uczciwie.
@jinnoman: to źle myślałeś, to wprost wynika z ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych w jakich wypadkach automatycznie polisa się przedłuża. Więc twoja aktualna by się przedłużyła a dodatkowo byś miał wykupioną drugą. Tak z pamięci to polisa się nie przedłuża chyba tylko jeśli chodzi o polisę OC którą nabyłeś razem z samochodem i w przypadku braku opłacenia
To dlaczego mój obecny ubezpieczyciel tego nie wymaga?


@jinnoman: a do czego by mu to bylo potrzebne?

Dlaczego miałbym płacić 2?


@jinnoman: bo masz zawarte dwie umowy? W razie szkody na kwote ktora przekroczy pierwsze ubezpiecznie, masz drugie. Mozesz nawet trzecie zawrzec. TO JEST TWOJA SPRAWA.

samochód sprzedam


@jinnoman: sprzedajac samochod automatycznie ma miejsce cesja umowy, dlatego ludzie wpisuja godzine sprzedazy, zeby nie dalo sie wciagnac kogos w wypadek
@Dziki_czoug:

Jak masz braki w podstawowej wiedzy to idź do jakiegoś agenta żeby to ogarnął, bo długo z takim myśleniem nie pojeździsz


Ciebie tego uczyli w podstawówce? Szkoda, że o kulturze zapomnieli.

Nie napinaj sie tak. Nie wszyscy mieszkają całe życie w Polsce tak jak ty. Są kraje europejskie, gdzie nie ma czegoś takiego jak automatyczne przedłużenie ubezpieczenia.
@jinnoman: a w tych innych krajach nie uczą używania internetu, czy jak? Bo wiedzę na ten temat idzie uzyskać w jakieś 30sekund
Wyskakujesz z roszczeniowym podejściem, a mi zarzucasz brak kultury. Dobre, serio. Może i kultury nie mam, ale samochód ubezpieczyć potrafię xdddd
a do czego by mu to bylo potrzebne?


@Dziki_czoug: Żeby nie działać na szkode klienta. Mój nowy ubezpieczyciel poinformował mnie o takiej konieczności. Czy to nie jest zatem wymagane prawnie?