Wpis z mikrobloga

Czy dobrze kombinuję, że bardziej się opłaca kupować fizyczne kopie gier na ps5 niż cyfrowe, bo te fizyczne można potem odsprzedać jako używane na allegro gdy się znudzą, a tych cyfrowych już nie? Nigdy nie miałem ps5, więc proszę się nie śmiać. Macie jeszcze jakieś cebulackie protipy dla niewtajemniczonego? Ten patent z tureckim PS plus nadal działa i czy ma jakieś minusy? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#playstation #konsole #playstation5
  • 13
@HxRT0301 masz series x? Ja chce właśnie przesiąść się z kompa na xboxa, są fajne gierki w tym gamepass ie? I powiedzmy że kupię sobie jakąś gierke online, to muszę mieć wykupiony gamepass żeby grać online?
@ly000: Co do płyt to dokładnie tak. Możesz kupić grę cyfrowo i przypisać ją do konta (ludzie po różnych stronach też handlują kontami) - jak na Steamie. Albo kupić płytę. Gra się odpali tylko wtedy jak masz płytę w napędzie. Więc chcąc odpalić inną grę trzeba włożyć inną płytę. Płyta w napędzie jest potwierdzeniem posiadania gry - dlatego można ją odsprzedać/wymienić itd.

Wiele sklepów z używanymi grami pozwala kupić grę i
@zielonykrul Nie, gamepass służy tylko do grania w gry do online potrzeba golda. Zależy jakie gry lubisz w moim przypadku jest w pytę samochodówki jakieś przygodowki też znajdziesz jak chcesz o wiele lepsza sytuacja niż w ps.
@zielonykrul: Do grania na każdej konsoli online potrzebny jest abonament. Bez względu czy to Nintendo, Xbox czy Playstation. Wyjątkiem są gry darmowe. Czyli w Fortnite, Rocket League itd. pograsz po sieci za darmo, ale już do takiego Call of Duty będziesz musiał mieć abonament.
@Szumrzeczny @HxRT0301 @Sarpens dzięki chłopy za odpowiedź, a jak Xbox radzi sobie w gierkach w 4k, 60 fps da radę uciągnąć jakąś powiedzmy forze na tych lepszych ustawieniach czy tylko 30 fps. Mam kompa tylko mam słaba grafikę gtxa 1660 6gb i mam dylemat czy kupić rtxa 3060 12gb albo konsole.
@zielonykrul: polecam sprawdzić bibliotekę gier i co oferuje ten gamepass w porównaniu do ps premium. też się zastanawiałem nad xboxem, ale właśnie dziś odebrałem od kuriera ps5. wg. mnie ma lepsze gry i lepszego pada. zasugerowałem się również opinią większości, gdyż PS wygrywa wyścig konsol pod kątem sprzedaży i zostawia xboxa w tyle. te gry w gamepassie to trochę takie śmieci jak dla mnie. poza tym mam dość nowego kompa, na
@zielonykrul: W przypadku XSX i PS5 gry z reguły mają dwa tryby - trochę gorsza grafika i 60 fps (na przykład bez raytracingu) i ładniejsza grafika ale 30 fps. Coraz częściej jakiś tryb częściowy 40fps.

Co do 4K to jest to "docelowa" rozdzielczość, która jest dynamicznie cięta jak się dzieje więcej na ekranie. Czasem i do 1440p. Jakbyś miał telewizor ze wsparciem VRR to gry coraz częściej obsługują zmienne odświeżanie.
@zielonykrul: Pierwsza zasada konsol - jak masz znajomych to weź to co mają znajomi ( ͡° ͜ʖ ͡°) Będziesz mógł pożyczać gry na płycie (o ile to XSX) i zawsze gdzieś tam będzie z kim zagrać
@ly000: dokładnie tak, a najlepiej combo ps+ extra i kupujesz płytyki gier których nie ma w ps plusie. Dla przykładu teraz w PS+ extra wyszedł Horizon Forbidden West, kupiłem za 120zł, sprzedałem za 100zł gdy tylko się dowiedziałem że 21 lutego wychodzi w PS+. Win/win :)