Wpis z mikrobloga

Kurva, już nigdy więcej foteli kubełkowych - gejmingowego goowna (nawet z tej średniej czy wyższej półki). ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Z początku było wielkie joł i wielkie wow, jakie to wygodne.
Jednak już po kilku tygodniach zacząłem odczuwać mniejsze zadowolenie, kark/szyja boli, ponieważ trudno utrzymać odpowiednią pozycję wyprostowaną, co prawda siedzi się miękko, jednak trochę jak w dziurze, przez co odcinek lędźwiowy nie stabilizuje prawidłowej pozycji kręgosłupa.
Taki fotel to chyba jedynie się sprawdza głównie do leżenia i oglądania filmów czy grania, wówczas można się #!$%@?ć elegancko i jest git
nie wiem jak ludzie na tym siedzą po kilkanaście godzin na lajwach czy pracując. Naprawdę podziwiam i szanuję.
Wiem, że ergonomia jest zależna od wielu czynników i jest to też bardzo osobista kwestia, tak jak z wieloma innymi rzeczami, jednak jak ktoś planuje kupić jakiś wymarzony fotel który naprawdę ma posłużyć i zapewnić wygodę na długie lata oraz sprawiać przyjemność a nie cierpienie, to radzę dobrze przemyśleć temat i dokładnie przejrzeć oferty oraz nie żałować dołożyć czasem tych kilku stów do dobrego fotela.

#ergonomia #fotelbiurowy #fotel #komputery #ciekawostki
  • 18
@freddd byś ty zobaczył jak "wygodnie" jest w prawdziwym fotelu kubełkowym, sportowym.


@hrumque: ale one nie są po to, aby były wygodne, i raczej nikt ich tak nie reklamuje, w porównaniu do foteli gejmingowych których marketing pierdzi o niebywałym komforcie siedzenia i możliwości grania 2137h pod rząd
@supra107: Nodi ma regulowane podłokietniki w 3 płaszczyznach, regulowany zagłówek, o wiele lepiej wyprofilowane oparcie, lepszą jakość materiałów i moim zdaniem mechanizmu. No i o wiele więcej opcji kolorystycznych aby dopasować pod siebie.
Więc moim zdaniem warto dać 2 x więcej, mniej niż tysiak to i tak super cena za fotel.
@L3gion: I właśnie dlatego mnie tak ta cena zszokowała, większość tych super ergonomicznych krzeseł kosztuje minimum parę tysięcy, także taka cena to wręcz okazja życia jeżeli jest o tyle lepiej wykonane.
@freddd: Fotel to znajdziesz po 2-5 testach. Trzeba to dobrać pod siebie - co jest trudne.
Aktualnie siedze na: https://www.ikea.com/pl/pl/p/markus-krzeslo-biurowe-vissle-ciemnoszary-70261150

Wygodne bo można głowe oprzeć. Ale i tak oparcia na ręce pod biurko nie wjadą.
A z drugiej strony - jak się odsunę i odjadę od biurka to fajnie się da "położyć" i oglądać film.

Ale w większości przypadków w pracy - i tak się źle siedzi a z oparcia rzadko
Kurva, już nigdy więcej foteli kubełkowych - gejmingowego goowna (nawet z tej średniej czy wyższej półki).


@freddd: Fotele "gamingowe" powstały na bazie luźnego skojarzenia e-sportu z innym sportem gdzie wykorzystuje się fotele (czyli motorsportem). Fotele motorsportowe w swoich założeniach nigdy nie miały być wygodne, tylko stanowić dobre podparcie (tak by kierowca nie musiał się zapierać o kierownice). Natomiast "gamingowe" miały się podobać młodocianym fanom e-sportu i być tanie w produkcji -