Wpis z mikrobloga

Hej, mam pytanie do was.

Szukam sobie auta i dzisiaj trafiłem na Audi S5 2020 za dość atrakcyjną cenę (252 000PLN). Skontaktowałem się z osobą sprzedającą w celu zapytanie, czy byłby wstanie podesłać mi wstępną umowę + dowód rejestracyjne (Dokumenty wymagane prze bank). Typ mi powiedział, że nic nie będzie wysyłał i w zasadzie na tym się skończyło.

Zastanawiam się skąd takie podeście. Czy faktycznie jest jakieś ryzyko udostępniania takiego czegoś czy po prostu sprzedający jest bucem i nie zależy mu na sprzedaży auta? A może auto bite i chce to ukryć nie podając danych? NIgdy nie kupowałem auta, zawsze brałem w leasing na firmę.

Nie powiem, auto fajne ale Polski BNP i Belgijski KBC wymagają umowy wstępnej.

#motoryzacja #audi #samochody #handel #auta
  • 7
@ElementalX7: z ciekawości, co tam wtem wstępnej umowie jest wpisane? jakaś pisemna rezerwacja i zobowiązanie do sprzedaży?
może po prostu typ nie jest prawnikiem, taki sam gość jak Ty, nie zna się na prawie, ma auto w leasingu które wykupił i chce sprzedać, nie chce mu się wnikać, że jak wyśle Ci tę umowę to później będzie musiał czekać miesiąc, podsyłać kolejne 10 papierów wymaganych przez bank
@SpalaczBenzyny: Sam chciałbym wiedzieć. Bank chce po prostu jakiś "Dowód" że pieniądze będą na auto. Tym dowodem może być proforma, umowa, ...

@piwakk Też właśnie podejrzane, tym bardziej, że większość lata po prawie 100k więcej. Szukałem po VIN'ie, ale nic nie znalazłem. Możliwe, że celowo została zmieniona jedna liczba aby nikt się nie doszukał przeszłości auta.
@ElementalX7: aaaa, tylko takie wstępne zapewnienie, że ten typ w ogóle ma ten samochód i go sprzedaje,

co do tego auta to jak import z usa/kanada to oczywista oczywistość, że naprawiany powypadkowy,
nawet sam sprzedający nie zaznaczał, że jest bezwypadkowy

zapytaj się banku czy oni w ogóle akceptują leasing na używane auta importowane z USA/Kanady bo mogą mieć jakieś dodatkowe wymagania albo w ogóle wykluczać,
no i Ty musisz mieć świadomość,
@SpalaczBenzyny: Powiem Ci, ze leasing odpada, bo przenoszę się do Polski z dzialalnoscia. Auto musi sie pojawic dosc szybko, bo rodzi mi sie za niedlugo corka, hulajnoga nie bede jej wozic ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Co do samych bankow, to nie wiem czy w Belgii dostane. Pro ekologiczna belgia moze krecic nosem, ze auto z 2020 i za 50 000 euro 60 000 euro.. I to nie
@ElementalX7
auta typu S5, RS5 itd. w Polsce to duża część import zza oceanu. Niby nic w tym złego, jezeli jest dobrze zrobione. Zazwyczaj w przypadku takich samochodow jest niestety roznie. Skoro ktoś już szuka okazji w zakupie takiego auta, to zachodzi pytanie czy przy naprawie też nie rzeźbił na sztukę? A utopić kasę na naprawie takiego auta jest bardzo łatwo...
@lemansblue: Wlasnie jak przegladalem otomoto, to wiekszosc byla bita / z ameryki. Byl jeden fajny egzemplarz. Przejechane 90k km, a dzwona mial przy 13k km. Caly przod + bok. Nowy wlasciciel naprawil i przejechal prawie 80k km. Znalazlem sobie fajny egzemplarz w normalnej cenie. Co prawda tez byl uszkodzony, ale tylko tylny zderzak + drzwi. Myslalem tez o RS5, ale potem uznalem, ze szkoda tyle dokladac (100-150), bo w zasadzie az