Wpis z mikrobloga

Mam wyzwanie dla osób bojkotujących Atomic Heart: wskażcie mi dokładnie ile kasy z tych 220zł idzie na cele prowadzenia wojny na Ukrainie.

Ale tak dokładnie. Jaki procent idzie do Steama, jaki procent idzie do pracowników, jaki procent idzie w podatkach do Rosji, itd. I co najważniejsze, jak to się ma co całościowych wpływów Rosji i ile Rosja będzie w stanie zakupić sprzętu na prowadzenie wojny ze sprzedaży tej gry, i jaki to będzie miało wpływ na konflikt względem choćby sprzedaży ropy i gazu.

Bo na razie jedyne co słyszę to emocjonalny szum tylko dlatego że "Mundfish jest rosyjskie" i to że ma "jakieś tam związki z rosyjskim rządem", ale zero konkretów. Jesteście w stanie podać jakiś konkretny powód dla którego nie należy wspierać tej gry oprócz tego że jest rosyjska? Bo jak na razie argumentacja tego bojkotu jest na tym samym poziomie co bojkotu Hogwarts Legacy.

#gry #pcmasterrace
  • 13
@krzywy_kanister: Sankcje są tylko dla PR'u. Myślisz że Europie i USA zależy na porzuceniu handlu z Rosją? To tylko taka szopka dla zamydlenia oczu. Zobaczysz, skończy się wojna, media zmienią temat, ludzie zapomną o złej Rosji i wszystko będzie po staremu. A rosyjskie firmy na Cyprze istniały może jeszcze przed aneksją Krymu. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@gomjeden: Mnie się nie chce bojkotować kogokolwiek, bo tylko zmarnuję czas i nerwy a koniec końców nic się nie zmieni. Wszystkie firmy i tak zarobią, Putin i tak będzie prowadzić wojnę, a ja tylko będę takim małym kłębkiem nienawiści bo ci źli i tak wyszli na plus. No i po co tak się męczyć?
@gomjeden: Nie wiem, nie mam takich kompleksów że jak wspierałem firmę X to teraz nie mogę patrzeć na siebie w lustro. Gdybym miał tak myśleć i miałbym być w tym konsekwentny, to powinienem już dawno strzelić samobója, bo zapewne wsparłem kilkanaście krajów które prowadzą wojny i mordują niewinnych ludzi.

Ale ludzie którzy prowadzą takie bojkoty mają taką specyficzną cechę: hipokryzję. Bojkotują daną firmę tylko wtedy kiedy są wobec niej wrogo nastawieni
@supra107: niektóre firmy/produkty łatwo bojkotować, z innymi jest dużo większy problem (dobry przykład z elektroniką). Jeśli mogę w prosty sposób okazać swoje niezadowolenie, dlaczego miałbym tego nie zrobić? Kropla drąży skałę.